Richard Sulík, třiačtyřicetiletý předseda liberální slovenské strany Sloboda a Solidarita, jako první prolomil Hannanův první zákon politiky, jenž zní: žádná strana není nikdy euroskeptická, pokud je ve vládě.
Tvrdohlavý liberál, tedy něco, nad čím by si Macháček pouze a jedině odflusl, ukázal, že některým z nás skutečně jde o principy, a ne o koryta. Iveta Radičová, která už se možná naučila hlasovat v parlamentu, nechápe, čeho tím Sulík dosáhl.
Přesně jsem si při těch jejích, Dzurindových a Miklošových kecech vybavil typický ODSácký eurohujer-speak. Oni to prosadí i bez nás, tak proč bysme nehlasovali pro a neudrželi se u koryt. Těmhle lidem nic neříká slib nebo čest. Nechápou, k čemu je v demokracii více stran, pokud někdo nehlasuje s Euronárodní frontou, je to pro ně populista a nebezpečný dogmatik.
Při sledování rozpravy před hlasováním o záchranném fondu, tzv. eurovalu, mi bylo fakt zle. Asi tak zle jako když jsem sledoval rozpravu našeho parlamentu, když se přijímala Lisabonská smlouva nebo když jsem sledoval vyhlášení nálezu Protiústavního soudu o tomtéž. V člověku se mísí jednak nehoráznej vztek, že by za ty neskutečný lži nejradši ministrům šláp na krk, a jednak naprostá beznaděj. Můžete mít pravdu, můžete mít většinu voličů na svojí straně, ale politická eurotřída se stará sama o sebe a pokračuje beze všeho dál. Doufám, že z nich Brusel udělá multimilionáře.
Kdyby to někoho zajímalo, tak zde je předvolební leták Radičový a Dzurindy. Nou cement.
—
Přiznávám, že nevím, jak SaS Richarda Sulíka hlasovala na Slovensku v jednotlivostech, ale v nejzásadnější věci tohoto politického roku se neposrala před Bruselí do gatí, a dodržela svůj slib. Za to jim patří velké poděkování a RESTECP!
Tentýž RESTECP! pak patří spolutvůrci slovenských pravicových reforem za to, že dokázal vybojovat 12,14 % hlasů se stranou prakticky na chlup stejně starou jako je Strana svobodných občanů. Přiznám se, že celkem závidím. Taktéž závidím těch 85 tisíc fanoušků na Facebooku.
Ale tak když to jde na Slovenku, tak to by v tom byl Klaus čert, aby to nešlo i tady!
Richard Sulík u mě má samozřejmě velké plusové body i za to, že studoval u nás v Bavorsku, dokonce přímo v hlavnim štatlu Mnichově. Kdo rozumíte německy, můžete se tady podívat, jak si v debatě na německé televizi namazal ostřílené německé politiky na chleba (a to bez tlumočníka):
V Řecku bere průměrný důchodce 1600 eur, na Slovensku 350. Pokud má ten slovenský vinou zvýšené DPH zachraňovat Řecko, tak to není solidarita, to je perverzní solidarita.
Words of wisdom.
Podívejte se taky, jaká slova pro Richarda Sulíka našel Nigel Farage:
A myslím, že se tam zrodila hláška této krize. Richard Sulík, který vedl ty rebely, řekl: “Radši budu za exota v Bruselu, než abych se styděl před vlastními dětmi za to, že budou ještě více zadlužené.” No, já vím, jak se cítí, protože jsem tu něco jako exot asi posledních deset let.
:mrgreen: Sto bodů!
Předseda Svobodných Petr Mach pak zaslal Richardu Sulíkovi zprávu v tomto znění: “Blahopřeju Vám k rozumu, odvaze a nezávislosti,” což samozřejmě podepisuju. Stanovisko strany je k přečtení tady.
—
Poslední poznámka, kterou přičiním, budiž tato. Politici jako Nigel Farage, Ron Paul, Gary Johnson a teď i Richard Sulík jsou pro nás velkou inspirací a dobrým argumentačním střelivem. Není pravda, jak říká Zahradil, že reálpolitika je o tom, že se všechno odkejve.
Můžete v parlamentu (dokonce i v eurokejvajícím parlamentu) říkat pravdu jako Nigel Farage a z exota se stát respektovanou postavou celoevropského odporu vůči EU. Můžete svoji původně maličkou stranu přivést ke dvoum druhým místům ve volbách do europarlamentu a teď už i k druhému místu v doplňovacích volbách do Westminsteru!
Jako Ron Paul můžete hlasovat proti vlastní straně, když je u vlády, pokud předkládá plýtvající rozpočty. Můžete si stát za svým, i když vám ostatní straníci nemůžou přijít na jméno.
Tak jako Gary Johnson můžete vetovat nesmyslné a nepotřebné zákony, i kdyby to znamenalo vetovat více zákonů, než kolik jich vetovalo všech ostatních 49 guvernérů dohromady.
A můžete plnit svůj volební program, i kdyby to znamenalo, že budete v Bruseli za exota. Jako Richard Sulík.
—
Doplnění: Rozhodně odporúčam tuhle vynikající analýzu: Euroval – Cesta k socializmu
Oproti tomu, co se chystá, byla RVHP slabý odvar. […] Toto je ekonomická vlastizrada. Jsme na cestě do hospodářského otroctví.
Na tohoto politika, ktorý nezapredal svoj Národ, ktorého ako jediná strana od vzniku SR si stojí za tým čo povie, na tohoto politika a stanu je slovák HRDÝ. Eurozóna a EÚ skôr či neskôr padne, euroval je chorý výplod Barrosa a nezodpovedných politikov štátov ktoré klamú, ktoré majú 30-40% HDP len na nejakom papieri a v skutočnosti to je 100-150%, nezodpvedných bankárov ktorý nevedia viesť banky a bankový sektor… a na takéto sa už aj tak chudobný slovák má skladať??? No nikdy. Bratia Česi …. nikdy nie do Eurozóny!!!! Už potom nastúpite do vlaku záhuby, ktorý úplne zničí vašu krajinu!!
A jak to vlastně Sulík spáchal s těmi volbami? :-)