Jenom pro pořádek

Jenom pro pořádek zmiňuji, že tak jako moji důvěru neměla předchozí vláda, tak ji samozřejmě přesně stejně nemá ani tato vláda.

Pokud bych byl poslanec, hlasoval bych dnes PROTI návrhu.

To, že ministr České republiky nehovoří česky, pokládám za skandál. Opět.

Zásadně nesouhlasím s tím, aby vznikaly takovéto vlády velké koalice. Tuhle si ukuchtili Paroubek s Topolánkem, a pak si nad ní omyli ruce a hodili to celé na Klause. Vládu ČR tvoří lidé, které nikdo nezná, neví nic o jejich názorech. Topolánkovi jsem svým hlasem nedával mandát k tomu, aby skládal takovéhle vlády a ještě k tomu orodoval za Kocába. :???:

Vyoknit tyhle partaje ze Sněmovny!

PS: Zatím to vypadá, že v Anglii a v Holandsku naše eurocausa uspěla, na Slovensku jsme zůstali o tři desetiny procenta pod limitem…

6 thoughts on “Jenom pro pořádek”

 1. Kdybyste lépe sledoval politiku, věděl byste, že tuto koalici chtěl hlavně prezident Klaus.

  Topolánek chtěl přece dokončit předsednictví s vládou v demisi, což bylo teoreticky možné, ale Klaus trval na nové vládě s jasnou většinou a tu mohla mít jen jeho oblíbená velká koalice s ČSSD (ostatně už si ji před lety sám vyzkoušel).

 2. Lžete. Klaus nic takového nechtěl. Klaus chtěl vládu s důvěrou parlamentu.

  Lžete. Klaus si nikdy žádnou velkou koalici nevyzkoušel.

 3. Ano, kdyby byl Klaus státník a dokázal potlačit (částečně oprávněnou) averzi k Topolovi, mohla vláda dovládnout do předčasných voleb a bylo by to bývalo bez ostudy a bez frašky jménem Fischerova vláda.

  Ok, abych byl politologicky zcela přesný, tak šlo o skrytou velkou koalici na základě neústavní smlouvy o rozdělení moci.

 4. Vláda nemohla dovládnout do žádých předčasných voleb, protože ústava předpokládá vládu s důvěrou Sněmovny. Kdyby takhle padla Klausovi milá vláda a on by otálel s jemnováním nové, to by socialisti jako vy řvali jako pominutí o velezradě.

  Nešlo o skrytou velkou koalici, šlo o opoziční smlouvu, což je asi tak podobné jako tříkolka a porsche.

  A tímto končím diskusi se socialistou, jehož jedinou myšlenkou je, že co je od Klause, je od zlého.

 5. Rozhodně nejsem socialista, ale pravičák, i když evidentně úplně jiný než Vy. Podle Vás je socialista asi každý, kdo nevyznává přesně Vaše vidění světa, jenže to byste se musel vrátit do Anglie 19.století, dneska už to je trochu mimo, takže to je pak s Vámi těžká debata… Nashle.

 6. Podle mě je socialista každý, kdo je jím podle Friedricha Augusta von Hayeka.

  A kdo nesnáší Klause, je bezpochyby socialista podle jakkoliv úzké, nebo široké definice.

  Nashle.

Comments are closed.