Messe I

Přišla mi smska, na kterou jsem se podíval asi až po dvou hodinách. Píše mi nějaká Eva, kterou vůbec neznám, jestli bych nechtěl pracovat na veletrhu. Že prej sháněj někoho s komunikativní němčinou, a anžto jsou to Němci, bude to dobře placený. A že dostala kontakt od Brejzy.

Tak jsem napsal něco ve smyslu, že mě to zaujalo, na což odpověděla tim, že se mám domluvit na tom a tom čísle, což jsem učinil. To jsem mluvil s nějaým Karlem, který mi v sobotu zavolal, že mluvil s Alexem a že Alex mi zavolá.

V neděli ráno mi třikrát volala Alexova kapsa :) . V pondělí, když jsem byl ve škole, už mi volal sám Alex. To jsem ale samozřejmě nemohl vzít. A když jsem přijel domů, zavolal jsem mu.

Ptal se mě, jestli můžu pracovat už od zejtra, s čímž jsem souhlasil, protože jsem myslel, že se mě ptá, jestli můžu pracovat už od rána. Holt i mistr tesař se utne :mrgreen: . (Vysvětlení: ráno a zítra se v němčině říká stejně a když si nedáváte bacha, může se vám to splést.)

Že jsem souhlasil s něčim, s čim jsem nechtěl, mi došlo, když jsem zavěsil.

Když se mě zeptal, jakej bych si představoval plat, celkem mě zaskočil, protože jsem ještě pořád nevěděl, co vlastně budu dělat. Tak jsem neřek nic :) . On mi nabídnul 70 €, s čímž jsem souhlasil. Když jsem zavěsil, přišlo mi to ale dost divný. Za pět dní mi to přišlo málo a za jeden den moc :mrgreen: .

Každopádně jsem se měl v úterý ráno dostavit na výstaviště ke Kočkám. Byl jsem tam, ale nevěděl jsem, kam mám jít. Tak jsem to prošel a nic jsem nenašel. Alex ani jeho kapsa nebrali telefon, takže jsem byl pěkně nahranej. Asi po půl hodině se mi podařilo přesvědčit někoho z pořadatelů, že mi konečně řek, kde má mít stánek Offroad Zentrale. Došel jsem tam a tam nikdo nebyl. A protože jsem neměl kartičku, tak mě zas vyhodili. To už jsem byl celkem nasranej.

Konečně mi Alex zavolal, že za deset minut se sejdem před pavilónem a že mi zavolá. Čekal jsem čtvrt hodiny a furt nic. Najednou na mě někdo začal gestikulovat a ptal se, jestli jsem tu kvůlivá Offroad Zentrale. Přitakal jsem. Chtěl po mně, abych mu pomoh s vykládáním. Na to jsem řek, že pracuju až od zejtra a že dneska musim do školy. Tak zavolal chefa, ten přišel, řek, že nemá čas, že mám teda přijít zejtra v devět a asi po dvou minutách hovoru jsem zase šel :) . Domluvili jsme se na platu 2000 Kč za den.

Takhle teda vypadal muj první den. Na výstavišti jsem byl od 8:45 do 10:15.

2 thoughts on “Messe I”

  1. mimochodem, máš živnosťák? čas od času potřebuju v práci překladatele.

Comments are closed.