Vladimír Franz o internetu a české samostatnosti

Nevešlo se mi do Laissez Faire (rubrika “nejhloupější výroky měsíce”), tak to dávám p. t. čtenářům k přečtení aspoň na bložínku:

“Zajímavý sociologický jev těchhle her [jako Second Life] je, že i když se v nich lidem nabídne třeba možnost letět na Mars, fůra z nich si v tomhle druhým virtuálním životě nakonec stejně zajde do banky, vezme úvěr a najde si tam práci, aby mohli ten úvěr splácet. Z čehož je evidentní, že bez fantazie jsou všechny tyhle pomůcky k ničemu. Budeme těžit hlínu a vyrábět z ní hlínu, jak říká Buñuel na počátku Zlatého věku. Počítače a internet jsou jeden z nejhorších zločinů spáchaných na lidstvu, protože se dostaly do rukou prostému lidu. Internet měl zůstat vědcům, řekl Vladimír Franz v rozhovoru pro časopis Le Cigare et Vin Style (2/2010).

Nezbývá než doufat, že po internetovém nadšení kolem své prezidentské kandidatury svůj postoj přehodnotil. Stejně tak by bylo přinejmenším divné, kdyby prezident ČR zastával názor, že: “Toto [Česko] je provincie, která nikdy neměla být svobodná, to je velký omyl. Na to se bohužel taky neustále doplácí,” což pronesl 29. dubna 2006 v MfD.

Pro sbírku jeho dalšch zajímavých výroků navštivte tento odkaz »

10 thoughts on “Vladimír Franz o internetu a české samostatnosti”

 1. Já myslím, že Fischer asi podepisoval souhlas s pobytem vojsk Varšavské smlouvy, na našem území. A teď má být vrchní velitel armády. Nevybereš si.

 2. Myslim, že to je nejpravdivější komentář na tomhle blogu. :) Z těch kandidátů si fakt nevyberu.

 3. Jo. Přímá volba je nesmysl. Někomu to hodím, protože chodím ke každým volbám, ale ještě nevím komu.

 4. S tim internetem mi to pripomina Klause na konci devadesatek, kdy odmital podporit rozvoj internetu v cr s tim, ze kdo bezne nehleda v encyklopediich, internet nevyuzije.. stejne tak pocitac. Ze to vsechno (snahy o rozsireni internetu) je jen lobby vyrobcu IT. Ale jiste, tvrdit neco podobneho v roce 2010 je jeste vetsi soda:)

 5. Já vim, že Klaus má nějakej “protiinternetovej” výrok, ale myslim, že uznal celkem rychle, že se splet. Počítač má snad odjakživa a webový stránky měl z politiků snad jako první.

 6. No bylo jich vic. Ale jak rikam, koncem 90.let to zas takovej provar neni… i kdyz.
  Jeste k tem pocitacum, to uz jsem si dohledal, ale o tom rekl:
  “Taky tam v kanceláři máme ty stroje a já vážně nevím k čemu to může být dobré”
  Uznani toho, ze se spletl, jsem nezaznamenal. (to ale pro jeho omyly plati celkem obcene)

 7. To je nějaká blbost, ne? :) V Akademii věd, v bance i v prognosťáku snad měli počítače už v 80. letech. Vždyť ho tam používal i Zeman.

 8. Taky sem si tohle rikal a myslim, ze z casti to je pravda. Kdyz si spocitam kolik hodin sem stravil na internetu a venoval bych je necemu jinymu. Internet a pocitac je jako ohen, dobry sluha spatny pan.

Comments are closed.