10 let od Sarajeva

Václav Klaus; Sněmovní ulice, 29. listopadu 1997Letos uběhlo 10 let od pokusu o vnitrostranický puč Ivana Pilipa a Jana Rumla, kteří byli podporováni Josefem Luxem a Václavem Havlem. Tahle událost se stala jistým milníkem v našich dějinách. Rozhodně se spolu s revolucí a rozdělením federace řadí mezi tři největší události novodobé historie.

Jsem zvědavý na dnešní dokument na ČT. Šokuje mě, že šéfredaktor Respektu nechá publikovat článek Stále nevyřízený atentát, který je plný sprostých lží a dohadů a minimálně každá druha věta z něj je silně žalovatelná. A pak se někdo diví, proč Respekt nesnášim. Zajímavý článek je na iDnes.cz.

Ať se na to díváme, jak chceme, nemůžeme popřít, že vítězem se stal Václav Klaus, a to díky svému politickému umu, zkušenostem, důvtipu a hlavně inteligenci. V té době mi bylo 10 let a rozum jsem z toho moc neměl. Nicméně mi připadalo nesmírně trapné, že se celá akce odehrála za nepřítomnosti Václava Klause. Tento pocit mi zůstal dodnes.

14 thoughts on “10 let od Sarajeva”

 1. Mně bylo 15 a docela si to pamatuju, dohadovali jsme se o tom ve škole.

 2. mně bylo dvanáct a docela přesně si pamatuju, jak mi to bylo naproto jedno. tento pocit mi zůstal do dodnes

 3. “Zemětřesení, které změnilo poměry na pravici, změnilo ODS a jejího zakladatele Václava Klause, změnilo pohled veřejnosti na porevoluční změny.” Ktera cast tehle vety je, prosim Te, zalovatelna a proc?

 4. r1: To musely bejt bitky :)

  jake_up: Co mi měl dát tento tvůj komentář?

  Ema: Na této větě není žalovatelné nic. Ani jsem nic podobného netvrdil.

 5. Můj příspěvek sice nesouvisí se Sarajevským atentátem, ale s ODS ano. Na webu 18. kongresu z 24. 11. jsem si v multimédiích pustil projev Vlastimila Tlustého (http://www.ods.cz/akce/kongresy/18.kongres/). Je mi moc líto, kam po volbách ODS směřuje. Volil jsem ODS a volil jsem především myšlenky, které Tlustý (a tehdy celá ODS) symbolizoval. Nechápu, proč je člověk jeho formátu dneska v ODS na úplném okraji…

 6. Londo: Máte naprostou pravdu. Bohužel, bohužel. Topolánek je blbec a odsere to ODS i tahle země. Projev Tlustého jsem viděl taky. Zejména doporučuji projev pana Kubery!

 7. #13: Tak jsem si pustil i Kuberu a musím před ním hluboce smeknout :grin: Tak povedený projev jsem už dlooouho neslyšel

 8. Škoda, že velká většina poslanců za ODS jsou panáci bez mozku (ne že u ostatních stran by to tak nebylo, tam je to naopak ještě horší, ale těm jsme hlasy nedávali). Takových Kuberů nebo Tlustých bysme potřebovali mnohem, mnohem víc.

 9. #13: Když vidím, co občas ODS provádí, snažím se raději myslet na lidi, kteří jsou jako jedni z mála relativně schopní a jsou mimo jiné důvodem, proč ODS volím. Tlustý, Zahradil, Němcová, Pospíšil, Nečas, Kubera… ale Topolánek, Bém, Řebíček? No, škoda mluvit :roll:

 10. Zahradila jsem měl fakt rád, ale teď s tou Euroústavou II mě totálně nasral! Jinak s vámi souhlasím. A co se Řebíčka týče, tak tenhle socialista je snad největší Topolánkova ostuda — a že laťka v případě Topolánkových ostud je docela vysoko.

 11. Zahradil samozřejmě občas učiní některé kroky a výroky, se kterými taky nesouhlasím. To je v pořádku, nic není černobílé. Myslím si, že ve výsledku ale zatím pořád patří v ODS k těm nejschopnějším.
  A snad si můžeme tykat, jsem stejně starý jako ty :wink:

 12. r1: A vyhráls?

  Londo: Je pravda, že Zahradil tu smlouvu aspoň nevydává za naprosto geniální dílo jako se o to snaží Topolánek.

  Nemůžu přece vědět, kolik ti je ;)

Comments are closed.