Americké primárky začaly

Začaly americké primárky. V americké politice se příliš nevyznám, ale osobně bych byl nejraději pro pokračování prezidenství George Bushe, což ale bohužel není možné.

Z republikánských kandidátů se mi nejvíce líbí libertarián Ron Paul, který by např. chtěl zrušit daň z příjmu. Našimi médii je tento chlapík soustavně přehlížen, přestože má řadu příznivců, zejména na internetu, kde např. suverénně vyhrál anketu Who Would The World Elect. Ron Paul ale s největší pravděpodobností nevyhraje.

Jako druhého bych dal Freda Thompsona, ale zdá se, že nevyhraje ani on, přestože jeho šance vypadají vyšší. Možná bude některý z nich kandidátem na viceprezidenta.

Ať tak či tak, chtěl bych říct dvě věci. 1) Samozřejmě budu podporovat republikánského kandidáta. 2) Pokud má vyhrát demokratický kandidát, ať je to Hillary Clintonová. U Clintonů se člověk může dočkat i záblesků inteligence, což nelze říct o všech demokratech ani zdaleka.

Jak řekl Miloš Zeman, nejpitomějším obyvatelem Země je český novinář, takže vůbec nepřekvapuje, že v českých médiích je George Bush líčen jako satan pruhovaný. Ale to nám nebrání v tom, abysme si o tom mysleli svoje :mrgreen: . Nicméně mi v tisku chybí informace, proč na prezidenta nekandiduje Condoleezza Riceová (pozor, neříkat kundolíza) a také jsem se od Václava Moravce nedočkal otázky na Madeleine Albrightovou, zda je možné, že by Clintonové dělala ministryni zahraničí.

K americkému prezidentovi je nicméně ještě dlouhá cesta, a bude to drama :wink: .

3 thoughts on “Americké primárky začaly”

  1. Tak v politickym kvízu mi vyšlo, že si nejvíc přeju Johna McCaina. To ale jenom proto, že Ron Paul je pacifista, čímž mě štve. Tenhleten politickej kvíz je mnohem lepší než ten profláklej politickej kompas, kterej je úplně blbej a dělá ze mě nějakou středovou socku. Tadyvtom mi vyšlo: You’re a Hardcore Libertarian. :mrgreen:

Comments are closed.