Chci něco, co nikdo jiný nechce

Svět se zbláznil. Lidi si na práci kupujou věci, které jsou hezké, ale zato nefunkční. A my ostatní trpíme.

Chtěl bych si koupit notebook. Moje podmínky jsou jasné:

1) Cena do 15 tisíc. Spíš lehce přes 10.
2) Normální rozměry displeje, tedy 4:3 nebo 5:4.
3) Matný displej.
4) 1GB operační paměť
5) Výdrž 3 hodiny je málo.

Myslíte si, že něco takového existuje? Zapomeňte.

V minulém roce překonal počet prodaných notebooků počet prodaných desktopů (což už samo o sobě je poměrně šokující zpráva).

K prodeji jsou prakticky pouze notebooky se širokoúhlým displejem. Nejlevnější s klasickým je HP v ceně kolem 22 tisíc. Notebook se širokoúhlým displejem, kde na výšku je pouze 800 pixelů, sice může požadovat jenom člověk velmi úchylný, ale na druhé straně si musíme přiznat, že nejsem ochoten dát kvůli displeji za notebook dvakrát více peněz. Tedy v otázce rozměrů displeje jsem byl nucen ustoupit stádu.

To jsem ale ještě nevěděl, že stádo prakticky z nabídky prakticky vymazalo matný displej. Koukat na lesklý displej je jako koukat do zrcadla. Člověk vidí sebe, ale zato nevidí, co má na displeji. Fantazie! Ale děkuji, nechci. Nicméně to vypadá, že se notebook s matným displejem musí koupit rychle, protože už jich moc není. Czechcomputer radši ani lesklost/matnost displeje u notebooků neuvádí.

Též mi není jasné, k čemu je notebook s výdrží 2-3 hodiny. Za tu dobu nestihnu ani dojet ze Sokolova do Prahy! A výdrž na jednu přednášku/cvičení ve dni, kdy jich máte pět, je taky docela málo.

Zato ale mají notebooky spousty blbostí, které na nic nepotřebuju. Jednou z nich je třeba webkamera.

Zkrátka, moje představa se ostře neshoduje s realitou :???:

16 thoughts on “Chci něco, co nikdo jiný nechce”

 1. mám asi dva roky starý model ASUS. displej je lesklý, ale taková hrůza to není. navíc k tomu je širokoúhlý — na sledování filmů supr, na normální práci taky OK. s výdrží se držím po roce a půl užívání někde na hranici tří hodin. jediné, co bych měnil, je velikost/váha…

  a rozhodně bych kupoval to nejlevnější, protože investovat do laptopu podle mě nemá cenu. na plnohodnotnou práci to nestačí, psát nějaké delší texty je ten největší vopruz, jaký znám. kdybych nebydlel na kolejích, určitě bych raději pořídil klasický desktop

 2. Radovan by pro tebe jeden notebook s matným displejem měl… dokonce mu tuhle dělal i zatěžkávací zkoušku, jestli noťas unese auto… :mrgreen:

 3. no hele :e)

  ad velikost displeje – já to beru takhle: 1280×800 je podstatně víc než 1024×768 ;e) a ony se v cenové kategorii do 15k dělají jiné notebooky než 15,4″ XGA ?

  ad lesklý nebo matný displej – hele, teď mám notes s lesklým displejem a zatím jsem měl s viditelností pouze jeden problém, a to že se mi v noci při sledování filmu odrážela lampička (vyřešilo se to posunutím lampičky). jinak na denním světle nebo na slunci bych řekl že je viditelnost často lepší než na tom starém s displejem matným.
  ono je to taky dáno tím, že lesklý displej při stejném světelném výkonu “víc svítí”, protože ho netlumí ta matná vrstva.

  mimochodem nemáš ty náhodou ten lesklej Acer? :e))

  a ad výdrž, no, to je docela podstatnej problém. lidi si zřejmě kupujou notesy jenom na to, aby jim seděly na stole v kanceláři :e/
  ale hele, neuvažoval jsi o starším repasovaném notesu? jsou levný, drtivá většina z nich má 4:3 matnej displej, dají se najít kousky se 4h baterií, a když ne tak 3h seženeš bez problému a za pár šupů dokoupíš ještě jednu
  koukni třeba na http://www.levnenotebooky.com/

 4. hele, hele

  Displej — No jo, asi máš pravdu, že to má jenom 768. Nicméně moje výhrada proti širokoúhlým displejům trvá.

  Co já vidím u lidí kolem sebe, co mají notebook s lesklým displejem, tak se tam odráží úplně všechno.

  Mimochodem mám samozřejmě ten matnej Acer ;)

  O levných noteboocích jsem neměl tušení, dík za odkaz, prozkoumám.

 5. OFF TOPIC:

  ahojky, četla jsem, že jsi 17. 02. 2007 přečetl od Gottfried Keller: Romeo a Julie na vsi (Romeo und Julia auf dem Dorfe). Mám z toho referát a nic nestíham, protože mam na krku maturitu.. Nemáš náhodou někde napsaný obsah téhle novely? Moc by mi to pomohlo.
  Pa

 6. Ahoj, obsah je jednoduchej. Jsou dva otcové, co maj pole. Pak se na sebe naserou a přestanou se stýkat. Jeden z otců má kluka, jeden holku. Ty se spolu nějak tajně schází, strašně se milujou a když se konečně něco začne dít, tak musej zdrhnout a ten kluk myslim musí do armády. A na konci umře, jestli se nepletu. Ta knížka je dost debilní.

 7. :razz: Diky za info.. Jenom mam problem, protoze o tyhle knizce mam mluvit asi 10 minut pred tabuli :lol:

 8. mimochodem, tvoje pozadavky co se notebooku tyce, splnuje Toshiba A40. Sama ji mam uz 5 let a je to dokonalej notebook.

 9. Kniha: Hm, tak ještě můžeš mluvit o tom spisovatelovi a o tom, jak na to přišel (to je napsaný na konci tý knížky a už si to skoro nepamatuju). Nějak to okecej ;)

  Notebook: Před pěti lety s 1GB pamětí? A neni to po pěti letech spíš už muzejní kousek? :)

 10. No, ja jeden na prodej mam. Cili je available :) ovsem pouzity

Comments are closed.