Ďábelský holič z Fleet Street

The Demon Barber of Fleet StreetV pátek jsem zhlédl film Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, v originále Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street. Říkám: Super zážitek.

Film nemá ani clé dvě hodiny, takže jsem to vydržel i já. (Něco jiného ale je vydržet dvě hodiny Sweeney Todda a něco jiného je vydržet dvě hodiny Václava Moravce — to druhé nelze.) Rozhodně to není film pro každého, neb je to muzikál, ale na druhé straně určitě zaujme i lidi kteří divadlo nesnáší (jako já).

Sweeney Todd je postava z anglické legendy z poloviny 19. století. Krátce: Holič jménem Benjamin Barker má krásnou ženu. Po tý ale slintá soudce Turpin, a tak odsoudí Barkera a ten musí odjet do vyhnanství. Poté se Barker vrátí coby Sweeney Todd (Johnny Depp), skamarádí se s paní Lovettovou (Helena Bonham Carterová) a chce se mstít.

Film má velmi utlumené barvy (působí černobíle) a do toho v něm stříká jasně červená krev. Pokud máte s krví problém, tomuhle filmu se vyhněte. Malou roli má ve filmu i Sacha Baron Cohen (známý jako Ali G nebo Borat).

Jedná se o brilantně zpracovaný film. Podívejte se na Fuxoftovu recenzi na FFFilmu a poslechněte si Odvážné palce, kde se o tomto filmu bavili asi čtvrt hodiny, čímž mě velmi nalákali.

Poslední, čím vás budu chtít nalákat já, je tato herečka ve vedlejší roli.

Hodnocení: 100 %

PS: To, že poslední tři filmy, které jsem viděl (tedy Hvězdný prach, Po(ka)ání a Sweeney Todd) jsou v britské angličtině, to asi znamení není. To že byly nesrovnatelně lepší než moje poslední tři filmy v češtině (které si ani nepamatuji, tak byly slabé), to už znamení je.

10 thoughts on “Ďábelský holič z Fleet Street”

  1. Jednou vydrzis i toho Vaska Moravcu a naky primerene dlouhy divadlo ;-) tvurci to uz pochopili a muzu potvrdit, ze i balet v ND ma cistyho casu bez prestavek min, jak dve hodiny, holt nejses sam, kdo to proste dyl nevydrzi :-) A pokud de o british english, mels jit se mnou vcera na tu prednasku do Syndikatu, mohla se Ti slovni zasoba rozsirit, pokud de o american english ve vazbe na media.

  2. Divadlo nevydržim ani minutu. Václava Moravce už skoro taky ne.

    Nechci, aby se mi rozšiřovala slovní zásoba. U filmu se chci bavit. A u Sweeneyho Todda jsem se bavil.

  3. Já měl Moravce docela rád, dokud pracoval v rádiu jeho Interview BBC byla skvělá. V televizi se z něj stala zombie.

  4. V rádiu jsem Moravce bohužel nikdy neslyšel. V televizi jsem ho zpočátku snad zbožňoval — byl nejlepší (nebo mi tak aspoň připadal). Podle mě je to pořád jednooký král České televize, ale jeho přisluhování lhářům mi pije krev. Možná to dělal od začátku, ale nevšiml jsem si toho.

    Abych vysvětlil ty lháře. Nechápu, proč moderátor diskuse nemůže říct: “Jaké máte pro toto své tvrzení důkazy? Žádné? Proč nám tady sprostě lžete, pane poslanče?” Dokud se tohle moderátoři nenaučí říkat, nebudou mít ty diskuse smysl.

    Ale dosť bolo Moravce. Pojďme se bavit o Sweeney Toddovi ;)

  5. Velká část těch rozhovorů je pořád na webu. Dají se vygooglit.

  6. Nebyli tam jen politici, ale třeba i Lustig. A dá se to i poslouchat :)

  7. Super zážitek to pro Martina byl z jediného důvodu. A to z toho, že mi zhruba od poloviny filmu sahal na koleno. Chvílemi to bylo velice nepříjemné až pohoršující a tak jsem byl nucen ho důrazně okřiknout.

  8. To je takový Martinův malý zlozvyk, mě přijde ještě docela pěknej ;-)

Comments are closed.