Emmons Emmonse jako potkan potkana

Celou titulní stranu olympijské přílohy uvnitř listu zabírá fotografie, jak Emmons líbá Emmonse. Tedy Kateřina Matta.

Zapsal Viliam Buchert, všech novinářů futrál.

No neni to k zblití?

13 thoughts on “Emmons Emmonse jako potkan potkana”

 1. A co je na tom, je to vtipný :)
  Když Angelina Jolie líbá Brada Pitta jako potkan potkana, tak se mi to taky zdá lepší jak když Jolieová líbá Pitta jako potkanová potkana :)

 2. Tak nevím, já to nějak nechápu. Co je na tom špatně?
  Nebo to má být příspěvek do diskuse, zda přechylovat příjmení, nebo ne? Ta byla mimochodem včera k přečtení taky v MF Dnes, v její příloze Ona. A oba, jak muž, tak žena se shodli, že by si o tom měly rozhodovat samy ženy.

 3. Zdenis: Kateřina Emmons líbá Matta Emmonse, to bych ještě skousnul. Ale ne Emmons Emmonse.

  jf: Příspěvek do diskuse byl v tom minulém článku, tohle je jenom výkřik :cool: . Nevím, nečetl jsem, ale podle toho, co píšeš, to chápu, že by si měly rozhodovat o tom, jak se budou jmenovat po svatbě. To je sice blbost, ale blbostí je na světě i tak hodně.

  Ale nemůžou si rozhodovat o tom, jak se jim má říkat v novinách, kde jde o stručnost a jasnost sdělení a kde je tedy nezbytné přechylovat.

  To bych si potom já sám se stejnou logikou mohl určit, zda moje jméno bude sklonné. A to podle častého pseudoargumentu odpůrců přechylování není problém. Podle jejich názoru asi čím víc nesklonných slov, tím lépe.

 4. Klasicky kviz z tenisu: “V semifinále vyřadila Williams Jankovič”

  Ktera feministka z toho dokaze vyvodit, kdo hral finale, ma titul zaslouzile kvocny 2008 :-)

 5. A co teprve: “V semifinále hrají Williams a Jankovič.” To pak ani nevíš, jestli jde o ženský nebo třeba o krokodýly.

 6. Zdenis:
  Jolie líbá Pitta.
  A co třeba Pitt líbá Pitta?
  Mně třeba Jolieová nejde přes pysky, ale někdy je to nepřechylování fakt nechutný.

 7. Pitt líbá Pitta je náhodou super, já bych to bral jako vtip :) Stejně jako Emmons líbá Emmonse, obzvlášť když jsou pak ty křestní jména uvedený v další větě. Kdybych to chtěl napsat nějak normálně, tak to napíšu rovnou jako Kateřina Emmons líbá Matta Emmonse a ne ve dvou větách zvlášť. Řekl bych, že tak nějak to bral i Buchert :)

 8. Krokodýli nosí Lacoste, a je to jasný Wiliams musela vyřadil tu Jankovič, Roji včel, jako kdo vyřadil koho, ne koho kdo :roll: . Jestli je to obráceně, pak to psal debil.Nebyl Jankovič v Suprstár? :shock: A co teprv Janukovič. A Lopuch může litovat, že mu Jolie nejde na pysk. :roll:

 9. Ještě něco mě napadlo. Když nepřechylovat, tak ani neskloňovat. Takže nikoliv Pitt líbá Pitta, ale Pitt líbá Pitt. :grin:

 10. Lokutus: Přesně to si myslim já. Pokud je nepřípustné přechylování, je logicky stejně nepřípustné i skloňování.

Comments are closed.