Final lap

Tak dneska konečně začal můj poslední rok na sokolovském gymnáziu. Džouky na sebe nenechaly čekat a dorazily již před dneškem. Jakýsi — nechci říkat co, aby se Buzková neurazila — na ministériu vymyslel tuto lofasovinu:

Čl. 2
Změna učebních plánů

(1) S účinností od 1. září 2006 se v učebních plánech gymnázií se čtyřletým studijním cyklem zvyšuje celkový týdenní počet vyučovacích hodin o 2 vyučovací hodiny v každém ročníku.

No, sice budem jak hovada sedět ve škole pořád do půl třetí, ale to bych ještě zkousnul, kdybysme v těch hodinách dělali něco inteligentního. Nebo aspoň ne úplně blbýho. Jenže to bych svoji školu asi moc přecenil. Dostali jsme předměty, které ve čtvrťáku nemáme podle starého plánu mít. Chemii a zemák.

Uznávám, že v zemáku se dá mluvit prakticky o čemkoliv a jeho téma se nikdy nevyčerpá. Ale co s chemií? Je to ryze odborný předmět, kterému i ti nadějnější chemikáři přestávají kolem prvního pololetí druháku rozumět. Pro střední školy jsme jej naprosto vyčerpali. Co s ním? Tu otázku myslim fakt vážně — co s chemií?

Jenže to by nebylo dost džoukovní ani na naší školu. Sebrali nám nejlepšího učitele. Učitele, který má z chemie zkoušet maturanty a kterého někteří z naší třídy měli na chemii už od základky. Musim říct, že to mě položilo. Asi půl dne jsem zkoušel bědovat a přesvědčit se, že mám smutnit, ale nějak mi to nešlo, tak jsem to radši vzdal a šel na kolo :).

Něčím inteligentním jsem myslel nějaký nový předmět (francouzštinu, deskriptivní geometrii, psychologii, počítače atd.) nebo rozšíření nějakého, u kterého to má smysl. Např. v jazycích hodiny s lektory, které nemáme vůbec.

Letošní lektorka se prej jmenuje Che (jako Guevara), je z Oregonu, je mladá, v Americe učila literaturu a běhá. Samá dobrá charakteristika :). Jo a prej jí máme vzít do bazénu :).

Dopis začíná být nejváženějším sokolovským dokumentem poslední doby :). Mnohem váženějším než účet u Jacka Daniela. Kromě učitelů o něm vědí už i triatlon mastaz of Sokolov.

Zítra bude razítkování, což využiji k práci novinářské. Materiál bude zneužit k déčácké propagandě. Prvák dostal nový písmenko — efko. My jsme Déčáci a oni… feťáci? Každopádně tam maj minimálně dvě hezký holky, se kterými byl dnes v ranních hodinách spáchán rozhovor.

Omlouvám se za naprostou zmatečnost tohoto postu, ale v hlavě mi lítá asi tak milión myšlenek (dneska jsem třeba viděl pastýřku kozy, i s kozou samozřejmě). Zejtra prej přinde ještě jedna jobovka. Nejsem si jist, zda ji dokážu vydržet.

Zanedlouho si musim vybrat školy, kam pošlu přihlášky, a maturitní předměty. Obojí je velká neznámá. Asi jako když má někdo nohy do X.