Kam to spěje?

Před půlstoletím bylo kouření cigaret příjemným požitkem a homosexuální styk něčím, čím se člověk ve slušné společnosti nechlubil. Dnes je homosexuální styk příjemným požitkem a kouření cigaret něčím, čím se člověk ve slušné společnosti nechlubí, nechce-li být považován za vyvrhele.
~Roman Joch, ředitel Občanského institutu

12 thoughts on “Kam to spěje?”

 1. Nevidím nic špatného na příjemném požitku, který je přirozený sexuální orientaci a který neničí zdraví a společnost ho nemusí nijak dotovat jako nezdrav cigarety.

 2. A diskutovat s argumenty umíš nebo toho nejsi schopen? Mohl bych o tobě napsat to samé. Nevím, proč by se měl někdo chlubit pohlavním stykem a pokud už na to někdo upozorňuje, proč nedodá, že se pohlavním stykem chlubí řádově více heterosexuálů než homosexuálů? Už vůbec nevím, proč považován za vyvrhele. To možná tak u nějakých blbců, a ti mi jsou všichni někde.

 3. Ale no tak. Diskutovat rozhodně nebudu na povel, takže tvoje otázka je dost nesmyslná.

  Můžeš mi prosim tě ukázat větu, která říká, že teplouši jsou považováni za vyvrhele? Já tam nic takovýho nevidim, takže ti fakt můžou bejt někde a nemusíš se tak rozčilovat.

  Já teda nevim, mám mezery ve vzdělání, ale ještě nikdy jsem neviděl davy nahatých heterosexuálů v kožených opascích na nahých pupcích a v tangách, co se procházejí ulicemi velkoměst.

 4. #13: Tak se pořádně podívej třeba na karnevaly v Riu de Janeiru atp. Jinak nechápu, proč generalizuješ. Je to stejná krávovina jako tvrdit (nebo se snažt vyvolat dojem), že když nějaký pedofil ublíží malé holce, že asi všichni heterosexuálové k tomu mají sklony. A pokud jsi to tak nemyslel, pak je ta poznámka dost mimo.

 5. Nevím o tom, že by v Riu bylo vidět toto nebo toto. Zkrátka a dobře to normálním lidem jako jsem já nebo Joch připadá absolutně nechutné. Nechutnější než knihovno od Kaplickýho. A s tim nikdo nic neudělá.

 6. ono je to dost zkreslené – v jistých kruzích byl homosexuální styk i před půlstoletím příjemným požitkem a v jistých kruzích je i dnes kouření příjemným požitkem. a o tom, že to Jochovi připadá nechutné, tam přece taky není ani slovo!

 7. Ale Joch mluví zjevně o většinových kruzích. O tom tam sice není ani slovo, ale to neznamená, že to není pravda.

Comments are closed.