Kávové nebe

Coffee HeavenStala se mi tuze nemilá věc. Musel jsem si dát kafe v Coffee Heaven.

Musel jsem totiž s někym sejít a muselo to bejt tam. A já mám strašnou vlastnost, že chodim včas (na rozdíl od všech ostatních lidí). No a tak jsem tam byl první. Takže jsem si musel objednat. Letmo jsem zhlédl nápojový lístek a rozhodl se pro presso. Byly to nekřesťanský prachy, ale dalo se to přežít.

Bylo mi řečeno, že to by byl jenom takovej malej panák, takže to pořádný presso že stojí zase ještě víc. Neměl jsem na výběr.

Byl jsem zpraven, že se to jmenuje americká střední. Pod pojmem americká střední jsem si hned představil Dawsonův svět. (Pro nezasvěcené: Dawsonův svět se odehrává na americké střední škole.)

V kavárně seděl chlápek s macem, takže tam asi je wifina. To je malé plus.

Schůzka proběhla a kafe jsem měl ještě skoro celý. Tak jsem si došel pro víčko a odebral se s kávou do metra.

Závěr: Kafe za 55 Kč bylo vynikající, ale rozhodně nebylo o 35 Kč lepší než kafe u McDonalda. Tolik dát za kafe, to je prostě hors catégorie.

Navíc, kdo z vás zná Nebeho, nemůže se divit, že mě neláká podnik s názvem nebe.

20 thoughts on “Kávové nebe”

 1. No, docela pochybuju, že bude tak dobrý, abych za něj dal víc peněz než za oběd. Zveš mě? ;)

 2. Mně to kafe docela chutná. Měl jsem ho jen jednou nebo dvakrát.

 3. Dal sem si tam ejdnou Orca laté za kilo. A až budu mít zbytečný kilo, tak si ho možná dam zase, protože to bylo kurva dobrý.

 4. Tywoe, nepsal tady někdo nedávno rozhořčený článek o tom, že McD není nikterak předražený?
  Se stejnou logikou říkám, že kafe u meka za dvacku není TAK dobrý, jako kafe za bůra doma.

  Prostě Coffee Heaven je elita mezi kavárnama. Tam neplatíš za kafe (i když to kafe tam prostě JE lepší než u meka), nýbrž za komfort, dobrý pocit, pohodlí a hlavně i kvalitní porcelán, resp. sklo, místo papíru. :wink:
  Až vyjdeš ze školy a začneš úročit těžce nabyté vědomosti za nemalé prachy, pochopíš to.

 5. Lokute, Lokute.

  Samozřejmě, že kafe za 20 Kč je dražší než doma (cena/užitek). Jenže když jsem ve městě, tak si asi nedám kafe za bůra doma, ale rád si dám kafe za 20 Kč u McDonalda, protože to je to nejlevnější, co jsem zatim kdy viděl.

  Jestli jsem si zaplatil za kvalitní porcelán resp. sklo, tak by mě zajímalo, proč jsem to kafe dostal v papíru… aha?

  Já to chápu moc dobře, že Coffe Heaven prostě neni nic pro mě a že prostě náklady převyšují výnosy. Tim jsem svoje znalosti už zúročil. Ale nevim, co tebe na tom tak rozčílilo :)

  PS: Že McDonald není drahý, je fakt. Stačí si přepočítat cenu na koruny za kilojoule.

 6. tak by mě zajímalo, proč jsem to kafe dostal v papíru

  Hm, a jsi si jistej, že jsi byl v Coffee Heaven?

 7. Pro jake_up z adresy 89.235.29.195: Musí tvoje demence pořád opruzovat v komentářích? Děkuji, že se napříště zdržíš svých hovadských výlevů.

 8. Zdravím Tě, Martine, z Vinohrad a sem hluboce dotčená, že si nepřišel na kafe do Kaaby, kde bych Ti ho za a) udělala já, za b) bych si ho i připsala na účet, protože 32Kč za presso bys odmít ;-), za c) bylo by to do porcelánu, zadarmo mlíko i voda (dobře voda a mlíko v ceně těch 32 Kč) a za d) potkal bys tady jiste Potučka nebo Rejžka a moh by sis na nich vylít srdce, jak to rad jednou za cas delas :-) Takze doufam, ze příště budeš mít rande v Mánesově!
  Coffee haeven není špatnej podnik, mám jejich VIP kartu, tak mám to kafe o ňákou tu kačku levnější, i když na třicet korun, natož dvacet se to asi nikdy nedostane, to bych tam musela vypít denně kafe několik litrů, aby moje výhody stouply do takových výšin. A kafe u Mc je hnus největší, presso sem tam měla jednou a už nikdy víc. Latte docela jde, ale pokud kafe sebou, tak nejcasteji v Nebi

 9. Zdravím tě, Emo, z Michalu.

  Nebylo to rande a místo jsem nevybíral, takže jsem v tom nevinně.

  32 Kč za presso ještě jde. Teda jestli jsou to aspoň dvě deci. Mlíko ani vodu ke kafi nepotřebuju.

  Lákat mě na Potůčka a Rejžka je asi jako lákat buznu na Kubelkovou. :)

  Kafe u McDonalda je dobrý, skvělý a dávám si ho pořád. To mě třeba ukamenujte, ale je to tak.

  Tak. ;)

 10. Tak to doufám, že teď už přijdeš, když sme si ujasnili, že 32 Kč není moc. Lákat Tě teda budu nadále na sušenky a pěkný holky, jedna slečna tam je téměř denně, má tam schůzky a pak přijde obvykle podruhé a dá si latté, který Ti vřele doporučuju ;-) a už se těším, až se vydáš ze sídliště zase do metropole a potkáme se

 11. Ano, a proto piju kafe zásadně jen od Starbucks:) Chutná to výborně a je to opravdu káva :-)

Comments are closed.