Kdy odvolají Hadamczika?

Alois Hadamczik

Kolik turnajů ještě musí zkazit?

Kroutil jsem hlavou, když jsem četl Hadamczikova slova v článku Hadamczik neodpustil Čechmánkovi kritiku.

“Když byl na dně, byl jsem ten, kdo mu přes nároďák podal ruku a díky tomu dostal extrémní smlouvu v Třinci. Takovou, jakou historie třineckého hokeje nepamatuje. Vyjadřuju se o něm slušně a on se vyjadřuje jako prase. To vás raní. Hledáte motiv, proč to udělal,”

Vedení ČSLH by se mělo touto citací okamžitě zabývat a Hadamczika odvolat! Měl jsem za to, že do reprezentace jsou zváni ti výkonnostně nejlepší hráči. Ne ti, kteří jsou zelení, žlutí, úzkoprsí, šikmoocí, kteří jsou na dně, nebo jim nesmrdí ponožky.

Též mě fascinuje, jak každý hledá důvod toho, proč někdo něco řekl, ale co řekl, to nikoho nezajímá. Ale to jenom tak na okraj.

Další citace pak svědčí o tom, že Hadamczik by se hodil spíš na psychiatrickou léčebnu než na střídačku hokejové reprezentace.

“On si myslí, že má patent na rozum. Dlouho už ale hrát nebude. Uvidíme, co pak dokáže jako funkcionář. Jednou se o to pokoušel, ve Vsetíně, a rychle z toho utekl. Zatím je zvyklý jen na to, že mu někdo sype peníze, on se postaví do branky a sem tam něco chytne.”

A co vlastně Čechmánek řekl?

“Vadilo mi, jak je tým vedený. Bylo na nás dohlíženo jako na malé děti. Takhle se k dospělým lidem nelze chovat. Říct, že jsme na víc neměli, je alibismus. Trenér je od toho, aby složil co nejlepší mužstvo. Když ho postaví, měl by za něj pak nést zodpovědnost. Nelze se jen chvástat a bít se do prsou po úspěších, kterých dosáhne. Pokud by stál na střídačce kdokoliv jiný, tak to asi nemohlo dopadnout hůř.”

Inu, co si nechají líbit v Ostravě-Vítkovicích, nemusí si nechat líbit na Spartě a nenechají si líbit v nároďáku.