KohoVolit.eu, 2. díl

Ode dneška je na webu kohovolit.eu k dispozici test shody vašich názorů s volebními programy. Ne tedy se skutečným hlasováním, a proto tam mohou být zařazeny i neparlamentní strany.

Svůj výsledek jsem opět zcela očekával. Shoda se Svobodnými 83 %, ostatní nestojí za řeč. Ale jsem šokován neshodou s ODS a TROP 09. Myslel jsem, že aspoň v programech se tváří tyto strany jako pravice, i když hlasujou jako socialisti.

Se Svobodnými jsem se neshodl na těchto věcech:

Poplatek za položku na receptu
Dal jsem zachování, Svobodní dali zrušení. Otázka bohužel nespecifikovala období, na které míří. Svobodní mají připravenou svoji reformu zdravotnictví, kde nebudou poplatku za recept. Takže tím se asi bere, že se zruší. To je ale dlouhé období. V krátkém období, tj. bez příslušné reformy jsem proti rušení poplatků.

Stažení vojáků z Afghánistánu
Dal jsem ano, Svobodní dali ne. Velmi dobře rozumím principu, že vojáci jsou placeni z daní za to, aby chránili svoje občany, nikoliv občany cizí. Zároveň se ale domnívám, že jde o formu zahraniční politiky, proto jsem spíš proti stažení vojáků (váhu hlasu jsem zde nastavil na trochu)

Daší bloky Temelína
Tady jsem se zdržel, protože otázka byla zavádějící (Svobodní dali ano). Pokud bude ČEZ soukromá firma, tak ať si staví, co chce. Třeba jadernou elektrárnu v každym městě. Dokud je státní, není mi znám důvod, proč by daňoví poplatníci měli financovat další zisky ostatním majitelům.