Mission accomplished

VŠE

Studenti VŠE vědí vše

Očekávané se stalo skutkem, Vysoká škola ekonomická v Praze oznámila první odhad percentilové hranice, která rozdělí uchazeče na úspěšné a neúspěšné. První odhad je 75 %, a — jak by napsali v MF — odhady se dále zpřesňují. Můj výsledek přitom byl při prvním pokusu 79 %, ve druhém 93,67 % (to bylo tím, že jsem se naučil řešit úlohy v analytické části, které jsem předtím bohorovně zanedbal). Moje působiště tedy bude: Vysoká škola ekonomická v Praze, Národohospodářská fakulta, obor národní hospodářství.

Tak teď jsem tady chtěl napsat o žurnalistice, ale nějak se mi to rozrostlo. Tak z toho radši udělám extra článek. Každopádně dělám KU pápá. (Ve velmi nepravděpodobném případě postupu do druhého kola v některých přijímadlech jsem nicméně odhodlán oblažit je ještě jednou svojí přítomností.)

FNH VŠE na mě při dni otevřených dveří udělala suverénně nejlepší dojem. Její aula prošpikovaná elektronikou působí vedle učeben snad z 15. století, ve kterých nás přivítali na FF KU) jako z jiného vesmíru. FSV v Jinonicích je na tom o několik řádů lépe než její sestra. Nebylo to ale jenom vybavení, co mě na FNH oslovilo. Byl to přístup učitelů, osoby učitelů, očekávaná náplň studia, zkoušky v angličtině, systém přijímaček, socha Churchilla, dům odborových svazů nebo Václav Klaus. Inu čtěte zde.

Zapsat ke studiu se pojedu, až mi vystaví novou občanku ;) . Jenom doufám, že to studium bude jiné, než by možná řekla socha před budovou.

“I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat.”

“Nemohu vám nabídnout nic než krev, dřinu, slzy a pot.”

Winston Churchill