On Radio Detecting And Ranging

Radio Detecting And Ranging

Radio Detecting And Ranging

Každý už si k tomu zaplkal, tak teď i já, heč peč skeč. Teč. Proč chci v naší roztomilé, krásné, útulné, malinké zemičce něco tak odporného jako americký radar (neplést s Radarem).

Američané nás Evropany zachraňovali třikrát. V 1. světové válce, v 2. světové válce a ve studené válce. Jsou to naši nejlepší spojenci. My na ně sice nadáváme a často kašleme, ale snažíme se je dohnat a předehnat, kdeco od nich přebíráme a hlavně — oni nám vždycky pomůžou. Už jenom proto, že to je napsáno v článku 5 Washingtonské smlouvy.

A tento stabilní spojenec (kamarád) nás žádá — nenutí, ale žádá –, zda by u nás v lese mohl postavit barák, ze kterýho by se vysílal paprsek. Fanoušci po celém světě tomu říkají RADAR, někdy i radar. Radar už je od přírody tak udělanej, že brání, neútočí. Tedy plky Rusů a jejich přitakávačů zůstávají plkama.

S tím souvisí plk můj nejoblíbenější. Tím, že si postavíme radar, přilákáme útoky. Tedy analogicky: dám si zámek na dveře, přilákám zloděje; ježek si dá na záda bodliny, přiláká predátora. Jak napsal Karel Steigerwald, je neuvěřitelné, kolik lidí téhle debilitě věří.

Proč někdo požaduje celostátní referendum, nechápu. Tedy hlavně nechápu o čem by mělo být. O stavbě baráku? Povolujeme u nás stavbu domů celostátním referendem? O pohybu asi stovky inženýrů? Povolujeme práci celostátním referendem? Fakt nechápu.

Vojáci prý budou znásilňovat naše lepé děvy, něco takovýho v Ňů Jorku totiž nemaj, z toho jim budou zraky přecházet. A nebudou za to potrestáni. Vojáci (v tom smyslu s granátem a garnátem u pasu a špuntovkou v ruce) u nás nebudou, co by tu dělali? Budou tu inženýři, co budou umět ovládat ty hejblátka. A ti bývají chytřejší. Navíc, nevim jak vy, ale já americký justici věřim víc než naší. Tedy, to jsem řek nepřesně. Té jejich věřím, té naší nikoliv. Tedy byl bych radši, kdyby spadali pod ni.

A ještě tak skromně si myslim, že pokud budeme souhlasit — práci dostane několik tuzemských firem (potažmo lidí), zlepší se tam stav vozovek, nasereme všechny státy v Evropě a nejvíc Rusáky, Američani nás budou mít za kámoše a mnohem radši pro nás zruší víza.

To bylo ale jen tak na okraj. Hlavní důvod zopakuji pro ty méně chápavé ještě jednou. Spojenec (je jedno, jestli Američan, Němec, Francouz, Japonec, Turek nebo Izraelec) nás o něco žádá a nám to nijak nevadí (spíš naopak). Proč bysme mu měli nevyhovět? Mnohem radši bych tu ale měl rakety.