Ples je mrtev, ať žije vejška

Již probuzení z kocoviny, ze zhulení, z melancholie, ze vzrušení nad půlnočním překvapením a někteří možná i z horších věcí, zkrátka a dobře konečně zase v dobré formě, se musíme smířit se skutečností, že ples je mrtev. Teď přijde na řadu finální zamyšlení nad tím, jestli je skutečně lepší obor popelář-číšník nebo udavač-donašeč. Ti z našich základně-školních spolužáků, kteří se uhnízdili na nějakém tom tučňáku byli tohoto přemýšlení ušetřeni. Ale me, holky (+ kluci) z lemplu, my se musíme pořádně zamyslet, což některým z nás dělá docela problémy.

Pojďme tudy

Zřejmě máme ve třídě nějaké ty elektrotechniky, kteří půjdou studovat FELaci, nějaké ty schopné chemiky, doktory práv, doktory všech věd nebo doktory Rath. Někteří z nás možná budou nějací politikové (mno, to jsem asi přestřelil ;)). A někteří se přímo hodí na povolání milenka/manželka. Pokud náš web snad čte někdo zakonzervovaný, musím ho upozorni, že povolání manželka a milenka se dnes praktikují souběžně. Napadá mě, že pokud by pak ta manželka snad potřebovala dovolenou, že bych třeba na prázdniny zašel na brigádu. (I když některé části její pracovní náplně bych plnil docela nerad.)

Výhled do budoucnosti

Ještě před studiem a následným povoláním je tu jedna věc, o které se mluví už od prváku — madurida. Výskyt tohoto slova je nepřímo úměrný počtu dní, které do ní zbývají, a přímo úměrný počtu nesmyslů, které o ní na člověka v průběhu těch čtyř let zpoza každého rohu vyskakují. S tím slovem je to jako s nadávkami. Jeho výskyt je v některé sociální vrstvě (dříve bychom řekli třídě) mnohem vyšší než v třídě jiné. A tak jako u nadávek platí, že se zvětšujícím se výskytem… no, radši nic.

A přitom je to tak primitvní (až tak zas ne), viděl jsem to na vlastní kukadla. Přijdete, posadíte se, čtvrt hoďky si kecáte s učitelama na akademická témata, podáte jim ruku a jdete pryč. Je to skoro jako na nějakém večírku vybrané společnosti :). Dejte si ale pozor, ať nekomolíte jména budoucích amerických prezidentek (né moc radno je namísto Condoleeza začínat toto jména na “ku…”), dejte si pozor ať nemelete z cesty a dejte si pozor, ať aspoň něco melete. Pak by to mělo klapnout.

Kaly a Zed