Pocem, jseš tam ještě?

-Hele a mně volal Pelta.
-Ti volal Pelta? Čurák. A co chtěl?
-Nic.
-Nic, jo?
-No.
-A cos mu na to řek, ty vole?
-No nic no.
-Tos mu řek dobře, ty vole.

Člověk sledující českou politiku je uvyklý lecjakým bizarnostem. Ale bizarnosti uplynulého týdne, řečeno s prezidentem, překročily jakoukoliv tolerovatelnou mez. Spousta lidí říká, že se v tom nevyzná. Ale podle mě je tato causa křišťálovější než Standa Gross.

Politika ztratila svůj politický obsah a strany začaly provozovat pouhý mocenský souboj a pronášejí naoko silácké pravicové/levicové výroky — strany jsou si tak podobné, že namísto různých velkých koalic by měly svolat slučovací sjezd.

Ivánku, kamaráde, pocem, jseš tam ještě?

Pokud se dělá ideová politika (tedy politika jako souboj idejí), pak poslanci přirozeně hlasují po jednotlivých ideových blocích a žádné extra donucování k tomu není zapotřebí. Jenom těm hloupějším se musí vysvětlit parlamentní logika, těm obzvlášť hloupým se vysvětlí pod výhružkou vyřazení z kandidátky v příštích volbách.

Pokud ale strany žádné ideje nemají a říkají “My podpoříme každou správnou myšlenku.”, pak je logické, že hlasovací poslušnost se musí zajišťovat jinak.

Dávno jsem varoval, že Věci veřejné jsou nejhorší parta na naší politické scéně. Že se tahle parta rychle rozpadne, bylo nad slunce jasnější.

A co že je to tady za klauni?

Vít Bárta — Asi velmi schopný mafián, který si ale příchodem do politiky ukousl příliš velké sousto. A tím se zadusil.

Kristýna Kočí — Mladá pipinka, která si myslí, že drží prst na politickym tepu doby, a že celá politika je jenom o tom, kdo co na koho ví.

Stanislav Huml — Esenbák, který opět prokázal, že ví, před kym se má posrat, a na koho se má vysrat.

Radek John — Stranický maskot, který si myslí, že korupce je hlavní prazlo, které se podaří odstranit tím, že se každému na hlavu nainstaluje kamera od Czech Radaru.

Petr Tluchoř — Kokůtek se schopnostmi, intelektem a charakterem zhruba na úrovni Pavky Morozova, který si ale myslí, že je hotový James Bond. Nechápu, co tento člověk ještě dělá v politice, když se sám dávno přiznal, že na vlastní poslance sbírá kompromitující materiály.

No a všichni tito lidé s egem mnohem větším než schopnostmi se snaží vyždímat z politiky poslední halíř. Dělají to ale tak prvoplánově a hloupě, že z toho vychází PRavá DEmokratická Legrace.

Ty by se z nich posraly, vole. Ty krávo. Hele Milane, já tě potom zavolám, jo? Já už na to nemám.