Prezidentský výběr

Nestihl jsem to napsat před volbou, ale co už. Nešel jsem volit z těchto důvodů:

1. Prováděcí zákon je podle mě několikanásobně protiústavní, podrobnosti lze najít na všemožných prosincových a lednových internetech.

2. Nejsem doma a nemám volební průkaz. (Proč nemám volební průkaz souvisí s oběma ostatními body.)

3. Sbírka kandidátů je naprosto otřesná.

Proč jsou kandidáti otřesní:

Miloš Zeman Bezpáteřní oportunista. Než se stačil po revoluci rozkoukat, byla pravice obsazená, takže vzal zavděk levicí. Vynálezce českého státního dluhu a dalších neblahých věcí. Je třeba uznat, že to byly jeho vůdčí schopnosti, díky kterým se mafie zvaná ČSSD mezi sebou nevystřílela hned v 90. letech. Ovšem jako kvalifikace na post prezidenta mi to nestačí.

Karel Schwarzenberg Asi nejhorší kandidát z celé té sbírky. Poslušný slouha Brusele a Kalouska. Naštěstí pro něj zájmy těchto dvou pánů, kterým musí sloužit, nejsou v rozporu. Naopak se dobře doplňují. Nechápu, jak někdo může naskočit na kampaň, která se snaží Schwarzenberga vylíčit jako cool týpka a hodnýho dědulu. Tenhle hodnej dědula tady zvedá daně, hlasuje pro regulace každičkýho okamžiku našeho života a dělá místopředsedu těm nejhorším vládám, co jsme tady kdy měli. Ostatně, můžete si přečíst můj starý článek. ;) A navíc je to srdcem Rakušák a občanstvím Švýcar, což je na pozici prezidenta flagrantní střet zájmů.

Jan Fischer Neslušný komunistický oportunista. Nejlépe to řekl Nigel Farage:

Zatím nevím, proč média na poslední chvíli přesedlala a rozhodla se, že na Hrad místo něj protlačí Schwarzenberga.

Jiří Dienstbier Co říct o člověku, který se narodí v Americe a ani neví o tom, že je občanem USA? Co říct o člověku, který na každou otázku odpoví naprostý nesmysl? A co říct o člověku, pro kterého jsou Zeman a Schwarzenberg pravičáci? Evidentně je pro Dienstbiera pravičák každý, kdo je napravo od Pol Pota.

Vladimír Franz Zcela zmatená osůbka, které by si nikdo nikdy nevšiml — tedy kdyby neměla potetovaný snad i penis ze všech stran. Většinou se žádných názorů nedopustil, a když už náhodou ano, byla to tragédie. Jeho jediným plusem bylo, že by si nechal radit od Pavla Kohouta.

Zuzana Roithová Nevím o ní nic jiného, než že je členka KDU-ČSL a poslušná eurohujerka. Obě věci ji v mých očích zcela diskvalifikují.

Táňa Fischerová LOLWUT?

Přemysl Sobotka Zbabělec, socialista a vlastizrádný sráč.

Jana Bobošíková Srdcem komunistka, kariérou oportunistka. Za některé její názory bych ji snad byl ochoten i podpořit, ale bohužel jsem přesvědčen o tom, že by se těchto názorů vzdala, jakmile by se naskytla příležitost.

Umím si představit, že bych volil Vladimíra Dlouhého. Ten byl ale bohužel protiústavně vyřazen.

Je pravda, že jsme si to posrali tím, že jsme nedokázali sehnat podpisy pro Ladislava Jakla. Nic nemůže omluvit tohle naše selhání, dokonce ani to, že jako jediní jsme nekopírovali seznamy lidí sebraných bůhví kde.

Proto mi byl (a je) výsledek voleb úplně fuk. Mezi kandidáty jsem nedokázal najít žádné rozdíly, které by mě přiměly volit pro jednoho nebo pro druhého. Proto jsem nechal volit ty, kteří na to nějaký názor mají.

Václav Klaus 2018!

Článek Jirky Rybáře »
Článek Kuby Hájka »
Článek Miroslava Yamata »

2 thoughts on “Prezidentský výběr”

  1. U pro mě byl Pavel Kohout dostatečným argumentem. Je to možná málo, ale kdo dá víc.

    Bobošíková se podle rétoriky přesunula relativně vpravo. (Pamatuji trošku dřívější web Suverenita.cz) To by sice mohlo být sympatické, ale přesně v tom je háček: jak si mám být jist, že neudělá stejně tichý posun (tj. bez změny strany či aspoň prohlášení) i v jiných oblastech? Paradoxně bych ji možná volil, kdyby zůstala rétorikou vlevo (stejně by to z pozice prezidenta nemohla moc ovlivnit) a nezačala mluvit o štíhlém státě a minimálních daních (v těch debatách po třech kandidátech na ČT).

    Druhé kolo určitě půjdu k volbám, jako vždy. Vidím to na 40 % Zeman ana 30% Schwarz. (Není jisté, že odevzdám platný hlas.)

Comments are closed.