Prezývky

Je to zvláštní. Někteří lidé mají přezdívku snad co svět světem stojí. Třeba Zdenis. Naproti tomu stojí lidé bez přezdívek jako třeba moje maličkost. Ale protože někteří lidé mají obrovské nutkání dávat přezdívky, i já už jich za život vyfasoval víc než dost. Podívejme se na ně.

Jerzy — Tak se mi říká už od prvního tábora u skautů. Ta přezdívka neznamená zhola nic. Původně jsem vyfasoval Jožina. Toho jsem, já somár, nechtěl. Co bych za to dneska dal! Navrhl jsem, aby se Jožinovi říkalo Jerzy. Na oplátku mi bylo nabídnuto, že Jerzy budu já, což jsem přijal. Při probíhající diskusi ohledně rechtschreibungu jsem protalčil tuto verzi. Po splnění Třech orlích per jsem měl možnost si přezdívku změnit. Váhal jsem, zda se nezačít psát Jersey, ale nějak jsem sám sebe nepřesvědčil.

Pány, Pánis, Panic, Penis, Pánkys — Zkomoleniny jména stojící na dvou pilířích. Jedním z nich jsou podobné přezdívky Zdenis a Máchys a druhým je pan Oskar kos, který mi kromě “Petře” říkal všemožně.

Kodak — Tak tohle je asi nejhnusnější přezdívka, co mi kdy kdo vymyslel. Hlupáci se jí také chytají jako tonoucí stébla. Z té přezdívky přímo čiší nenávist. Docela se divím, že někteří lidé mají tu drzost říct mi to do očí, ale jiný kraj, jiný mrav. Tohle se holt céčku muší odpustit. Že se toho ale chytají i hlupáci mimo řady 3.C, to je docela unikum.

Don — Tahle přezdívka teda taky neni nic extra hezkýho, ale já jí mám stejně rád. Vymyslel to Fips a celý je to děsně dlouhý, ale ten základ je Don Kakerlako, což se vyvinulo z Kakerlake, což je německy šváb. No, řekněte, nechtěli byste mít přezdívku Šváb? :)

Tschech — Nevim proč, ale tuhle přezdívku mám hrozně rád, sám si jí dávám na findmich a na německejch chatech atd. Z tohohle se taky zrodilo “er tschecht…” namísto “er checkt…”.

Kostička — Ne, že bych měl tu přezdívku nějak extra rád, ale zní to docela mile. Pochází to z “kostička třináct”.