Řehole denního zpravodajství… a jeho slasti!

Cancellara a Millar; 2. etapa TdF 2007

V sobotu začala Tour de France. Letos jsem se rozhodl, že se budu snažit podávat zpravodajství pro Bikeři.cz co nejčastěji. Zatím se mi to daří. Ale zatím jsou to taky jenom tři dny :mrgreen: .

Zpravodajství se snažím psát bez klišé a floskulí (ó jak se musím pořád přemáhat!). Snažím se psát tak, aby tomu rozuměl každý, kdo aspoň jednou viděl kolo. Nakolik se mi to daří, můžou zhodnotit fanynky, které o Tour de France vědí leda to, že se jezdí ve Francii. Na druhé straně — a to se mi snad i daří — se snažím přinášet nové a zajímavé informace i pro ty, kteří TdF sledují už třicátý rok v řadě, každou etapu živě.

K tomu každý článek doplňuju nádhernými fotkami jako je ta nahoře.

Hlídat svoji češtinu, aby byla srozumitelná, bez přiblbých vtípků, abych pokud možno neprotěžoval svoje oblíbence, abych nepoužíval stále ta samá slova a obraty — je to fuška, ale je to příjemná změna od blogu. Ale je to radost psát o cyklistice, o Tour de France. Pro mě i pro čtenáře je to hobby, máme to rádi a s psaním štěků o nezaměstnanosti do regionálního plátku je to nesrovnatelné. Je radost přinášet lidem radost.

Akorát je škoda, že pod články neproudí žádná diskuse zapálených cyklistických fandů :sad:

Moje články k letošní Tour de France:

Tour de France: Pohled do dějin — překlad
Prolog — Cancellara vítězí s obrovským náskokem
1. etapa — McEwen slaví vítězství, co vejde do dějin
2. etapa — Boonen nedokázal předjet Steegmanse; přesto jde o bod do zeleného

Sledujte web Bikeři.cz denně, ať vám nic neuteče!