Šanghaj, den pátý

V pátek jsem se probudil u couchhostů a přemejšlel jsem, kam vyrazim. Vypadalo to na park divý zvěře, ale trochu mě odrazovalo jednak, že to bylo daleko (přes celý město), a jednak, že se tam kromě metra muselo ještě autobusem.

Moje hostitelka Linda (paní Wangová) k snídani donesla prej shandongský jídlo. Byla to taková podivná čínská tortilla, ve který byla zabalená zelenina a nějaký maso. A bylo to celkem dobrý. Dál jsem dostal kafe a müsli s teplym mlíkem.

Linda chtěla pustit českej film, jenomže jsem na disku žádnej neměl kromě Bobulí (ani nevim, kde se mi to na disku bere), všechno ostatní mám na externim HDD v Jinanu. Tak jsem jí pustil Posledního císaře s českym dabingem. :) Pak chtěla pustit českou muziku, což jsem splnil puštěním Kryštofa, Kryla, Nohavici, Olympiku a Žlutýho psa.

Pak řekla, že kdybych nechtěl do parku divý zvěře, ale někam blíž, tak že by šla se mnou, takže jsem denní plán změnil na Šanghajský muzeum. Bylo to celkem zajímavý a ještě štěstí, že šla se mnou. Bejt tam sám, tak mě to tam nebaví vůbec. Btw, čínskej satan vypadá dost divně. :D Poučil jsem se, že Šanghajský muzeum vypadá jako da ke ding, což je nějaká císařská nádoba či kýho výra. Mám to na fotce. Milovníci umění mi sice asi neodpustí, že jsem nebyl v muzeu umění, který jsem měl dvě minuty vedle hostelu, ale tak snad jsem to aspoň trochu napravil timhle počinem.

Večer jsem sice chtěl ještě někam jít, ale byl jsem z toho muzea tak utahanej, že jsem se na to vyprd. Radši jsem svejm hostitelům vysvětlil, jak velká píčovina je Evropská unie a že buzeruje slušný lidi několikanásobně víc než tzv. komunistická vláda v Číně.

K večeři jsem dostal nějaký raky nebo co je to za havěť. K tomu tofu a další divný věci. Po týhle večeři jsem se rozhodně za ušima neoblizoval. Fakt to mělo všechno dost divnou chuť. Navíc pán domu při jídle mlaská. No konec.

Nejzajímavější bylo, když donesly kynutej knedlík a tvrdili, že je to chleba. Tak jsem jim tvrdil, že přesně tomuhle mi říkáme knedlík a plníme to ovocem. Prej chleba. Jde vidět, že vůbec neznaj takovou výbornou věc jako je chleba.

No a nefungoval mi Failbook.