Shermanův zákon — největší tragédie

Padla kosa na kámen. Jedna společnost přes ovoce, tedy společnost Apple Inc., je žalována pro porušení Shermanova antimonopolního zákona. Nejedná se tedy o Shermana Klumpa, jak jste si možná mysleli.

Apple není žalován za to, že je to firma, která vyrábí totální křápy, které si může koupit jenom ovce. Apple je žalován za to, že v jeho iKřápu nejde přehrát WMA, tedy formát od Microsoftu. Myslím si, že politika Applu je skrz naskrz debilní a iKřáp je dobrý leda tak na prohození zavřenými dubovými dveřmi. Nicméně nesouhlasím s tím, aby ke změně nutil tuto společnost nějaký zakomplexovaný Sherman a zakomplexovaný soudce.

Pokud má iKřáp podíl mezi přehrávači v Americe 83 %, nelze říct nic jiného, než že je tam spousta ovcí.

6 thoughts on “Shermanův zákon — největší tragédie”

  1. Já bych navrhoval tuhle situaci řešit tzv Sheldonovým zákonem… :idea: (Ten smajlík sem tam dal, protože vypadá jako v*****).

  2. musím říct, že tvůj blog rád čtu a názory povětšinou sdílím…doteď jsem z příspěvků cítil, že máš rád svobodu v čemkoliv, ale tenhle článek to skvěle popírá, škoda… :neutral: čekal bych spíš názor, že si může používat kdo chce právě to, co právě jemu vyhovuje :wink:

  3. Díky.

    Ten článek přece nic nepopírá. Ať si havlikp používá iKřáp, když se mu líbí, že na to sbalí Texasanky :) , já proti tomu přece vůbec nic nemám. Já jenom říkám, že mně iKřáp nestojí ani za zlámanou grešli.

    Kromě toho byl ten článek o něčem úplně jiném. Věta “Apple není žalován za to, že je to firma, která vyrábí totální křápy…” neměla znamenat, že by za to měl být Apple žalován, nebo — a to chraň pán bůh — odsouzen. To bylo jenom takový popíchnutí pro macíčkáře :)

Comments are closed.