Tak máme vládu

Strakova akademieJe to vláda špatná a doufám, že dlouho vládnout nebude. Projděme si to. Je to rozhodně vláda lepší než předešlé čtyři (Zemanova, Špidlova, Grossova, Paroubkova). Její program je nesrovnatelně lepší. Jenže ho vláda nemůže nijak prosadit. Nepochybně je lepší i premiér, nejlepší od dob Klause.

Jenže je to vláda nepochybně horší než ta minulá (Topolánkova) a je to vláda, kterou nikdo nechce. Tedy nikdo kromě lidoveckých a zelených zmetků. Možná si ji ještě přejí nějací jiní šašci, ale ti nejsou zas tak důležití.

Nevyčítám Topolánkově squadře, že jí “podporu” vyjádřili tři sociální demokraté, ale že o tom se dvěma z nich jednala. Ne, to se mi nelíbí. (O tom, že se poslanec Wolf nezdržel omylem, jsem nevývratně přesvědčen.)

Projděme si členy vlády jednotlivě:

Předseda vlády — Mirek Topolánek: Tím, jakou dojednal vládu, a jak se kolem Vánoc choval, mě nasral k nepříčetnosti. V jednom rozhovoru urazil Tlustého, Béma, Zahradila a Klause. A tim se mě docela dotknul (čtyřikrát). Hlavně svojí nejapnou kritikou Tlustého. Má to u mě teďka docela špatný, ale bo je to Valach, tak si snad dokáže napravit reputaci. Když si představím, jak se tvářil prezident na seznam členů nové vlády, dostávám záchvat hysterickýho smíchu. Topolánek totiž složil vládu a ojebal přitom vlastní stranu a její voliče, což se mi pranic nelíbí.

Místní rozvoj — Jiří Čunek: Vyhnal cikány z města a hned se dostal na hlavní penězovod. Tomu říkám kariéra! Zajímavé je, že jsem od něj zatím neslyšel jediný politický názor. To, že jeho volba předsedou KDU-ČSL měla k tradiční demokratické volbě předsedy strany hodně daleko, mi docela vadí a o lecčem to vypovídá.

Životní prostředí — Martin Bursík: Zelený terorista. Snaží se získat hlasy po vymřelé US angažováním Karla Schwarzenberga.

Práce a sociální věci — Petr Nečas: Férovej kluk.

Pan Evropa — Alexandr Vondra: Férovej kluk. Víc by mu to slušelo na ministerstvu zahraničí.

Vnitro — Ivan Langer: Férovej kluk.

Zahraničí — Karel Schwarzenberg: Propůjčil se zeleným teroristům se slovy, že má rád přírodu. Je to havlista. Sdílím prezidentovy výtky na jeho adresu. Řídí silné ministerstvo, které mělo připadnout ODS. Ale jinak si myslím, že je to dobrej kluk a na tohle ministerstvo se u nás třesou rozhodně horší kandidáti (viz Zaorálka).

Obrana — Vlasta Parkanová: Budiž.

Průmysl a obchod — Martin Říman: Férovej kluk.

Zdravotnictví — Tomáš Julínek: Je trochu divnej, ale jinak ho mám rád.

Spravedlnost — Jiří Pospíšil: Férovej kluk.

Finance — Miroslav Kalousek: Už víme, proč nepodpořil minulou Topolánkovu vládu. Bylo to z prostého důvodu: Neseděl v ní. Za to, že pro vládu nehlasoval, se mu nic nestalo. Ani mu nikdo nevynadal. Jako by hlasování o důvěře vládě bylo hlasováním o tom, kolik má stát guláš v parlamentním bufetu. Je to zrádce a na ministerstvu financí nemá co pohledávat. Navíc nezavede rovnou daň. Když se v novinách objevilo, že mu finance připadnou, byl jsem si jist, že je to novinářská kachna. Bohužel není.

Školství, mládež a tělovýchova — Jihočeská kráva Dana Kuchtová: Tak to je hrůza všech hrůz. Jak mohl Topolánek něco takového dopustit, nepochopim do smrti.

Doprava — Aleš Řebíček: Někdy mi připadá, že neni z ODS a že se pomát.

Zemědělství — Petr Gandalovič: Férovej kluk.

Kultura — Helena Třeštíková: Aspoň víme, že bude hájit zájmy filmařské lobby.

Bez portmonky — Džamila Stehlíková: Další zelený terorista doinstalovaný do vlády jenom pro okrasu a počet.

Bez portmonky — Cyril Svoboda: Tentýž případ, jenom to není zelený terorista.

Ještě nikdy nezískala jedna strana tolik procent hlasů jako ODS. Ještě nikdy nehrála ve vládě tak nedůstojnou roli. Topolánkův argument, že v připravované vládě ODS-ČSSD-KDU také měla ODS polovinu hlasů, je snad špatný vtip. Copak je vůbec srovnatelný výsledek ČSSD a SZ? Bože!

ODS jsem nevolil, aby složila takovouhle zmrdovládu. Doufám, že ta vláda padne co nejdřív. Jestli vydrží až do roku 2010, budu se ještě rozmejšlet, co udělám se svým hlasovacím lístkem.

Že i vláda Václava Klause (1996) vládla s důvěrou přeběhlíků, je lež jako věž. Může si to každý zjistit. Dokonce i český novinář. Jenže oni si do Klause vždycky všichni rádi kopnou. A ani to pravda být nemusí. Jsou směšní. A tahle vláda hrozná.