Trolling level: MVČR

To nevymyslíš.

Podle zákona o volbách do Evropského parlamentu musí kandidáti předložit osvědčení o českém občanství. Což už je na první pohled absurdita non plus ultra. Člověk má dokládat ministerstvu vnitra, že mu ministerstvo vnitra samo od sebe udělilo občanství.


Nedosti tomu. V zákoně se praví, že občanství se dokládá na příslušném krajském úřadě a musíte k tomu mít občanku, rodný list a oddací list. Takže si prostě musíte vzít dovolenou tak na tejden, abyste našli všechny ty dokumenty a udělali si trip do svýho krajskýho města. Potom má krajskej úřad až několik tejdnů na to, aby vám osvědčení vystavil.

To se mi samozřejmě nechtělo podstupovat, takže jsem zavolal na MVČR. Musel jsem teda čekat asi dvě hodiny, než se ministranti rozhodli doobědvat. Dovolal jsem se nějaký takyúřednici, která mi povídá, že to je muj soukromej problém, že někdo zpochybňuje moje občanství.

Tak jsem jí na to řek, že moje občanství zpochybňuje MVČR a že mi to připadá jako vrchol absurdity. (Navíc by mě zajímalo, jestli už se někdy někomu stalo v soukromejch záležitostech, že potřeboval doložit občanství. To si jako jdete koupit zmrzku a prodejce chce osvědčení o státním občanství?)

Tak ženský na ministerstvu povídám, jestli nestačí zajet s občankou na to jejich ministerstvo. To prej teda vůbec, protože v zákoně je to napsaný takhle a že pro mě nic udělat nemůže. Na to jsem jí odpověděl, že samozřejmě může, protože ty zákony pocházej z dílny MVČR, takže ať řekne svýmu šéfovi, ať pošle do parlamentu lepší zákon. Na to se mi vysmála a řekla mi, že mu mám zavolat sám.

Já jsem přesto dal na slova volebního zmocněnce, vypravil jsem se na MVČR s občankou. Tam se úřednice tvářily, jako že jde o nejběžnější věc pod sluncem, občanku si okopírovali (ani se nekoukali do žádný databáze), nechali si to podepsat a šel jsem. Takže jako na co ta šaškárna s rodnym listem?

Ale jako trolling fakt výborný. My vám dáme občanství, i když ho vůbec nechcete, a pak nám vy musíte prokázat, že jsme vám ho dali. K tomu potřebujete celkem tři dokumenty, který jsme vám vystavili ve třech různejch dekádách vašeho života, a my podle toho zjistíme, jestli jsme vám to občanství dali, nebo ne.

Maňifik.

One thought on “Trolling level: MVČR”

  1. Je mi z toho špatně. Ale bojím se, že podobných absurdit bude postupem času čím dál víc.

Comments are closed.