Učitel, můj vzor

Už dlouho jsem na blozísek nenapsal žádný zážitek s mým oblíbeným pedagogem, takže to napravíme.

Sedím v lavici a nekoukám směrem před sebe, ale do strany. Zuzka na mě volá, tak zvednu hlavu a co nevidím. Učitel má nataženou ruku a beze slova mi papíry odbobně jako svini pomeje podává. U něj žádné novum. Zeptejte se, na jaké straně se čte, dostanete odpověď, že 8. kapitola. Zeptejte se, do jaké třídy se máte přesunout, budete odkázán na nápis na tabuli ve vedlejší místnosti. V podtónu vždy slyšíte dovětek: “Ty mrzká nulo.”

Zkazíte jednu větu v podle mě idiotském cvičení na krácení účelových a předmětných vět. Učitel vás zjebe, poníží, říká, že to chce vidět (asi se myslí u maturity). Podtón podobný jako minule.

Jako podřadnému plemenu učitel kamsi pohodí papír a zadá úkol, aby si papír každý okopíroval. Nemáte ho? Nemůžete pracovat, vyhodí vás z hodiny a napíše vám neomluvenou hodinu. Absurdita vyřčeného nedochází zřejmě jen jemu. Jo a nesmíte se tomu smát, protože za každej úsměv asi zabije bůh koťátko, nebo co.

Při probírání tématu se obvykle neřeší to nejpodstatnější, ale kdejaká hovadina. Např. je veledůležité vědět, v jakém období přistupovaly jaké státy k EU, ale že by si sám učitel zjistil, že jeho papír (viz předchozí odstavec) už pamatuje nějaký ten pátek a neví o přistoupení Bulharska a Rumunska, to ne. EU má 25 členů, áno?

O tom, že vůbec neovládá svůj předmět, zase příště ;)