Ujisti se, že máš (správnou) gumu

Samozřejmě, že jsem proti dalšímu Řebíčkovu imbecilnímu výmyslu s gumami.

Člověk je ze zákona odpovědný za to, co dělá, a je úplně jedno, jestli do někoho nabourá na letní gumě, na zimní gumě, na gumě od traktoru nebo na galusce. A víc k tomu asi nemám co dodat.

Více čtení o debilním zákoně zde a zde.

20 thoughts on “Ujisti se, že máš (správnou) gumu”

 1. Já k principu: “Člověk je ze zákona odpovědný za to, co dělá, a je úplně jedno, jestli do někoho nabourá na letní gumě, na zimní gumě, na gumě od traktoru nebo na galusce.” S tím souhlasím, ale zároveň vím o tom, že jedním ze základních rysů tvorby zákonů je od pradávna snaha, jak to nazvat, minimalizovat náklady. Někdy je takový zákon efektivní, někdy ne. Já ale s tímto principem souhlasím. Pokud by se zjistilo (přeženu, aby to bylo zřejmé), že 95% zácp (plurál od zácpa) na D1 je v zimě kvůli letním pneumatikám … nějak se to zesložiťuje … a že náklady tohoto čekání jsou větší než na zimní pneumatiky, tak pak by přeci bylo zřejmé, že je pro nás všechny výhodnější ty pneumatiky mít, ne? (… A že v článku Martin tyto podmínky nezmiňuje.)

  No, pak by šlo ještě uvažovat o tom, že by ten, kdo zácpu zaviní letními pneumatikami, platil ostatním za zdržení. To je ovšem nemožné, stejně jako to měření všeho možného. A tak ministr uplatnil s pomocí odborníků pravidlo palce a podepsal.

  Mně jde ale proti srsti, že Martin odmítá princip opatrnosti. Je totiž jasné, že na galusce se 95% řidičů v zime vybourá!

  Omlouvám se, pokud není zřejmé, co myslím, ale dokonalé krystalizaci mého argumentu chybí potřebný čas, bo za chvíli je tu Evička.

 2. Aha. A já myslel, že základním rysem tvorby zákonů socialistických států je buzerace.

  Nemusí se nic zjišťovat, špatné obutí není a nemůže být příčinou dopravní nehody. Příčinou dopravní nehody je imbecilní řidič.

  Kromě toho je to zákon kreténský a zcela bezzubý (jako ostatně většina socialistické buzerace).

  Když někdo zaviní zácpu na zimních, tak je všechno OK, ale — ohó, když jede na pneumatikách, které mu nedoporučil uliční výbor, který vede stará Vonásková, tak je malér? A v čem je rozdíl?

  Ministr s pomocí odporníků uplatnil pravidlo buzerace. Až bude za velezradu programu ODS pověšen na šibeničním vrchu, bude toho litovat.

  Pokud se 95 % řidičů na galusce v zimě vybourá, tak předpokládám, že na ní nepojedou, když to neumí.

  PS: Zkus si přečíst ty články (a i další, které jsou uvedeny pod nimi), abys nemusel obhajovat takovou kolosální hovadinu.

  PS2: Budeme taky zavádět povinnost zimních bot jenom proto, že stará Vonásková (t. č. vedoucí uličního výboru) uklouzla na schodech?

 3. “Člověk je ze zákona odpovědný za to, co dělá, a je úplně jedno, jestli do někoho nabourá na letní gumě, na zimní gumě, na gumě od traktoru nebo na galusce.” Jeslti ono nejde o to, že se riziko nabourání do někoho v zimě snižuje právě tím vhodným obutím….

 4. neni ten paragraf zbytečnej? já myslel, že je tvoje povinnost mít auto v takovym stavu, aby neohrožovalo ostatní. Do toho spadá i letní obuv káry v zimě… čili, pokud se něco posere, měli ti to pěkně spočítat i tak.

 5. machys: Nejseš ty náhodou zpátečník? Dneska trestáme přestupky dřív, než se stanou. Jsme rychlejší než čas!

 6. Jo, ty podstupuješ riziko a to je mně u prdele.. Jestli se vysekáš protože seš kokot a nenazul sis zimní gumy, je to tvoje kokotina, ale když sundáš mě protože seš kokot a nepřezul sis je, tak mi je píču platný, že seš za to odpovědnej, já už budu mrtvej, já bych tomu radši předešel..

  Mi je úplně u prdele jakej je kdo řidič, jestli je dobrej řidič nebo špatnej řidič a taky mi j k hovnu, že pak někdo konstatuje že je to kokot, že jezdí v nepřezutejch gumách, když to neumí.. Pokud by to se zimníma uřídil, budu radši když ho někdo bude buzerovat ať si je vymění..

  Když někdo zapříčiní zácpu na zumních, tak nikdo neříká že je to ok, ale s tim se nedá nic dělat.. Ale jestli ji zaviní protože jede na letních, s tim se něco dělat dá..

 7. Slovo je obrazem duše.

  Zdenisi, meleš nesmysly jako obvykle. Radši si přečti ty články.

  Já si totiž myslim, že daleko nejbezpečnější je zakázat auta!

 8. Já sije čet už předtim, a nijak mě to teda nenaplnilo.

  Jo, podle tvých snových představ by se mělo povolit úplně všechno.. Já bych v takový společnosti ale rozhodně žít nechtěl.. Prevence je dobrá věc, šetří životy i peníze..

  Ty pořád žiješ v představách, že všichni lidi jsou strašně svědomitý, pečlivý, poctivý a každej den si před jízdou pečlivě promejšlej, jaký asi bude počasí a jaký nejlíp se budou hodit penumatiky a každej si je taky podle toho každej tejden přezouvá.. Pak to dopadá tak, že ti ukradnou kolo. Většina lidí jsou totiž debilové a líný prasata, takže je do toho musí někdo nutit.. To že to v některých případech je akorát buzerace je holt daň za to, že v mnohem většim počtu případů to něčemu pomůže. V těch článcích se píše, že když je tejden hezky, tak chudáci lidi musej mít zimní gumy.. No ty woe, to je fakt tragédie.. Jestli to, že budu muset mít v pár teplých dnech zimní gumy místo letních, je daň za to, že v těch zimních dnech budou mít i ostatní zimní gumy, tak to beru..

  A ten příběh o tom buzerantskym fízlovy je sice strašně dojemnej, ale zneužívat se dá úplně cokoliv, dokud to budou provozovat lidi (takovej hezkej poznatek z dnešního semináře z trestu :))

  Nevim jaks přišel na to, že se někde trestá za přestupek, kterej se ještě nestal.. Nedodržování silničních předpisů (řízení se podle dopravních značek) snad přestupek je ;)
  Říká se tomu prevence, ta má právě zabránit tomu, aby škoda vznikala. Stejně tak bys moh protestovat i proti očkování, že je buzerace nutit lidi chodit na povinný očkování proti nemoci, kterou nemaj a nikdo nemůže zaručit, že by jí kdy dostali..

  Vykřikovat že to je nějaký omezování svobody a je to protiústavní je naprostá píčovina. Úplně stejný omezování svobody jsou plný čáry, tam seš omezenej a nemůžeš si vybrat druhej pruh, i když tobě přijde víc vyhovující, rychlostní limity, to zase nemůžeš jet tak rychle, jak si myslíš že je da best, povinnost mít absolvovanou technickou kontrolu, kdy nemsíš jezdit po silnicích ve svý nadupaný káře, která je podle tebe ve skvělym stavu, stopky, kde musíš zastavit a nemůžeš si jet dál, jak bys podle svýho uvážení a na svojí zodpovědnost jel a všechno ostatní.. Já chci, aby mě stát chránil před bezohlednejma řidičema, který si styl svojí jízdy přizpůsobujou podle svojí nejlepší domnělý úvahy..
  Nikdo tebe ani nikoho jinýho nenutí jezdit po silnicích, na kterých je tahle značka, můžeš si nasadit svoje supr trupr letní a zdaleka se jim vyhejbat.. Nebo jezděte autobusem ;)

  Za chvíli začnou lidi brečet, že si nesmí do letadel brát bouchačky a výbušniny, že to je protiústavní zásah do základních lidskejch práv a že přece nikdo nemá právo něco takovýho zakazovat, když ten sympatickej přičmoudlej arabskej pán z páskem z dynamitu ještě nikomu nic neudělal..

  A stejně tak jako ty argumentuješ ad absurdum zakázovánim aut, tak může nějak socan na zavedení poplatků u doktora říkat, jasně, převeďme celej svůj majetek na doktory, ať se vyyřeší krize ve zdravotnictví.. Oboje je stejně debilní a scestná argumentace (argumentace je nevhodný slovo, to eni argument, to je kec), která akorát zesměšňuje toho, kdo jí používá.. (JJ, taky jsem se k tomu s tim arabákem uchýlil, a strašně jsem si to užil :))

 9. Tak myslel jsem si, že největší guma je ministr, ale Zdenis ho suverénně předčil. Sepsat tak chujovský dřysty a semlít pátý přes devátý tak trapně, to se nepovede každej den.

 10. Zdenis: Souhlasim s tebou a vypadá to, že z tebe možná fakt něco bude, ty kluku ušatá;)
  #13: Jestli seš takovej frajer, že jezdíš celou zimu na letních gumách, tak si holt na těch 8 úseků (nebo kolik jich zatim je) pořiď řetězy a budeš mít zase klidný spaní…
  Mimochodem ty články sou dost mimo, ale chápu, že tobě se hodili tak si je použil.

 11. Není nad to, když se dva sexperti shodnou na naprostý hovadině.

  Obutím sněhových řetězů nelze vyřešit problém s povinnými zimními pneumatikami, což by ses mimochodem dozvěděl, pokud bys četl a) zákony, nebo b) ty články.

  Mně se ty články hodili? A na co? Jsou mimo? A v čem? (Kromě toho, že nezapadají do marxisticky viděného světa, kde je a priori každý vlastník auta nebezpečný desperát.)

 12. Já tam čtu, že použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů… Pokud ty ovšem pořád uvažuješ případy kdy bude 25°C a za stromem bude čekat schovanej policajt, aby tě skásnul, tak to nesvaluj na lidi co tu vyhlášku vydali.
  Ale to už se zase pohybujeme v marxisticky viděném světě, kde je a priori každej policajt obyčejná svině.

 13. Já tam tedy čtu, cituji:

  Buď pneumatiku s nápisem M plus S, M mínus S, M krát S nebo M lomeno S anebo sněhové řetězy, které je však možné použít pouze tehdy, je-li na vozovce souvislá vrstva sněhu – neboli na suchou vozovku v místě, kde je umístěna tato značka, vůbec s letními pneumatikami vyjet nesmíte (ač mohou mít v takové situaci lepší vlastnosti, než pneumatiky předepsané) a musíte počkat, až nasněží, abyste mohli nasadit řetězy a vyrazit.

  Dní, kdy na vozovce není sníh, je v zimě naprostá většina. Na to není nutno, aby bylo 25 °C.

  Já na nikoho nic nesvaluju. Já jenom říkám, že to je imbecilní předpis.

  Poslední věta nedává smysl.

 14. Jsem to psal jak nějakej samizdat, tajně v práci, chápu tu lidi, ten adrenali z toho je fakt super :)

 15. Jsem neříkal tobě, ale Sochymu.. Co posloucháš cizí rozhovory? :)

 16. já miluju ty bejčky z áčka.. jsou dycky mimo, ale jsou hodný a spravedlivý

Comments are closed.