Ústava EUsocu

Tady vpravo nahoře máte přeškrtlou vlajku EUsocu. Pokud na ni kliknete, dostanete se na web LisabonskáSmlouva.cz.

Na něm můžete vyjádřit svůj nesouhlas s ratifikací dokumentu, který zakládá ELR (Evropskou lidovou republiku), nebo jak říkají Angličané: Fourth Reich, tedy Čtvrtou říši.

Svůj podpis zatím připojilo 114 osob. Mezi nimi i některé známé osoby. Z těch, které byste mohli znát vy, vybírám tyto:

Petr Hájek, ředitel tiskového odboru kanceláře prezidenta republiky
JUDr. Eva Dundáčková, poslankyně PS PČR
Martin Pánek, kkdh
Ing. René Franěk, ředitel ZOO
Ing. Miroslav Ševčík, CSc., ředitel Liberálního institutu
PaedDr. Karel Černík, bývalý starosta Sokolova
Petr Mach, výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku

Pokud nevíte, proč byste si neměli přát schválení tohoto shitu, jak poznamenal předseda ODS, když byl ještě proti, přečtěte si prosím tento článek Petra Macha. Je to dosud nejlepší článek, který jsem na dané téma četl.

Schválit tuto lidově demokratickou ústavu je jednoznačně vlastizrádný čin. Topolánek, Vondra, Schwarzenberg a Zahradil jsou vlastizrádci.

12 thoughts on “Ústava EUsocu”

 1. Přiznávám, že když jsem si tenhle zápisek četla poprvé, chtěla jsem se spíš vysmát tomu, že podpis 114 lidí stojí fakt za pozornost, ale k dnešnímu dni už tu petici (dá-li se to tak nazvat) podepsalo 1114 osob. Mezi nima a to mě překvapilo nejmladší docent ve střední Evropě Stanislav Balík (ne, není to ten ústavní soudce, i když to máme sice blízko(pro ty, co neznají Brno, sídlíme na stejné ulici a od sebe nás dělí jen “červený” kostel), ale nejde o stejnou ani rodově spřízněnou osobu), fajn člověk a zároveň můj vyučující, pokud bude příležitost na jeho důvody se poptám. Abych si četla jméno po jménu to vážně ne, ale co mě zajímá jsou novináři (ti, co podepsali samí pseudo, jeden dokonce nikde jako novinář nepůsobí a nazývá se tak..), politologové (viz výše), politici, experti přes EU(žádný!) a studenti(až na Martina Pánka jsem nikoho známého neobjevila, jen je mi záhadou, co znamená ono kkdh)

 2. Studentů to podepsalo habakuk. Nejde ani tak o to kolik nás je, ale kdo jsme. Myslim, že petice s uvedenými jmény má nějakou váhu.

 3. Jako protest proč ne, nezpohybňovala sem kolik to podepsalo nebo nepodepsalo studentů, jen jsem konstatovala, že jsem nikoho známého z téhle skupiny až na ‘Tebe nenašla. Co je teda kkdh? Rozumí jen Déčáci či co?:-)

 4. Zmatení hlav.

  “chtěla jsem se spíš vysmát tomu, že podpis 114 lidí stojí fakt za pozornost”
  vs.
  “nezpohybňovala sem kolik to podepsalo nebo nepodepsalo studentů”

  To jste pořád vy, co si myslíte, že je důležitý, kdo má většího pindíka a víc přisluhovačů. My normální víme, že ani jedno nerozhoduje. Důležité je, kdo má jaké argumenty.

  Jinak smysl toho komentáře mi zůstává utajen a nad jeho tónem by ses měla zamyslet.

  KKDH vědí i jiní než Déčáci.

 5. Některý věci ti holt, Martine, zůstanou asi na vždy utajený ;-) Jeho tón není špatný, tudíž nevidím důvod se nad něčím zamýšlet.
  A pokud jde o argumenty, dneska jsem si na to, že seš proti Lisabonu vzpomněla, na co, už jsem si vzpomenout nedokázala, byly nějaký argumenty, proč Tě bude tak strašně omezovat.
  A že si to Ty a mám pro Tvé euroskeptictví slabost, tak Ti můžu poslat pěkný prezentace z přednášky, jejímž obsahem byla budoucnost EU (vlastně byly dvě, si teď tak uvědomuju). Mimochodem by ses z ní dověděl třeba to, že třeba ty mandátový ztráty, o kterých je občas slyšet jsou všechny pod 5 procent oproti tomu, co bylo dřív. (to bylo taky špatný, jako bych Tě slyšela ;-) Co mi přijde smutnější nebo spíš trapnější, že jako jediní sme dodnes nebyli schopni říct, jakým procesem by u nás mělo dojít k její ratifikaci.
  A abych Tě popíchla ještě víc, tak přihláška na Letní europarlamentářskou školu je už vyplněná :-)

 6. To sis asi trochu místo spletla, děvenko. Tady neni nikdo, koho bys mohla (navíc takhle trapně) poučovat. Opět si vyprošuju tón komentáře. Buď začneš psát komentáře jako normální člověk, nebo přijdeš na index.

  Děláš si sarkozy? V rubrice EUsoc je t. č. 18 článků, klidně si je přečti 15krát, dokud tam ty argumenty neobjevíš.

  Co to je za hovadinu s těma mandátama? Připadá ti pokles z 3,5 % na 2,07 % jako pětiprocentní? Tak to doporučuju opakování matematiky základní školy?

  Proč bysme měli někomu říkat? My nejsme vazalové Brusele a můžem si s tou smlouvou třeba vytřít všichni prdele, když budeme chtít.

  Přihlaš se třeba na sto socialistickejch podniklů, mně je to fakt jedno.

 7. Martine, klid. Nikdo Tě poučovat nechtěl. Já si od Tebe zase vyprošuju, abys se mnou mluvil jako se zločincem. Předpokládám, že se stejně mezi komentáři tenhle příspěvěk neudrží a na index ho šoupneš.
  Jo, díky přečtu si to, že si to nepamatuju, nemusí přece znamenat, že už ty argumenty někdy nepadly.
  Řekla jsem, že ty poklesy jsou pod 5 procent, pokud vím. Pokud chceš pokračovat dneska v tomhle tónu, tak já Ti doporučuji najít slabikář. Nechce se mi ty materiály teď otvírat a hledat to, ale naše ztráty byly vždycky lehce nad tři procenta, pokud se nemýlím.
  Vidím, že seš dneska extrémně nabroušenej, tak asi nemá smysl dál cokoliv dodávat.

 8. Jak vy k my, tak my k vy; aneb kdo s čím zachází, tím také schází… Ne, nejsem nabroušenej dneska, včera, ani pozejtří. Jenom nemám rád, když se mnou někdo mluví jako s debilem, obzvláště pak na mém majetku. Takové potom ženu sukovou holí.

  Takže kolik je 2,07/3,5? Ve slabikáři jsem to nenašel.

 9. Mě přijde, že spíš jeden mluvíme o koze a druhý o voze. :-) Ale fajn, chceš přesná čísla, ty materiály jsem kvůli Tobě otevřela. Kde si vzal Ty ty své, by mě docela zajímalo. (a zas za tím nehledej nějakéj útok) Naše hlasy poklesnou z 3, 74% (podle dosud platné smlouvy z Nice) na 2, 28% (zdroj:výpočty Financial Times, Evropská komise). V Radě ministrů ztratíme 5, 43%. Uznávám, že jsem se tedy s pěti procentní hranicí mýlila, což snad není zločin. Stejně jako vědět, jakým legislativním procesem ji u nás hodlají ratifikovat nebo tedy zavrhnout..

 10. Vzal jsem ty čísla od Petra Macha. I kdyby platila uvedená: Připadá ti, že 2,28/3,74=5,43%? Tak to mně teda ne.

  Co máš za problém s tim, že o způsobu ratifikace rozhodne parlament, až o tom rozhodne?

 11. Problém bych s tím neměla žádný, ale oficiálně nikde nepadlo, že to bude schvalovat Parlament. Pořád vysí ve vzduchu i možnost referenda.

  Nechápu, jak přicházíš na takový rovnice. Jsou to dvě hodnoty, který mezi sebou nemaj souvislost.

 12. Oficiálně nemusí nikde nic padat. O způsobu ratifikace rozhoduje parlament, kdy se mu zachce. Znova říkám, že o tom rozhodne, až o tom rozhodne. Nechápu, co je v tom za problém.

  Podělit dvě čísla, to už je rovnice jak bejk :) . Ty čísla samozřejmě mají souvislost.

  Pokud mám jeden hlas z pěti, tak váha mého hlasu je 20 %. Pokud mám po reformě jeden hlas ze sta, je váha mého hlasu 1 %. A teď přijde otázka: O kolik procent se zmenšila váha mého hlasu?

  Poradim ti, jak se to počítá — přesně tak, jak jsem ukazoval v předešlých komentářích.

Comments are closed.