Yes we can’t

Senátor Obama, jehož křestní jméno jsem se stále ještě nenaučil psát, zvítězil v prezidentských volbách. Nebyl to můj favorit, nesouhlasím snad s žádným jeho názorem, ale přesto mu k vítězství gratuluji.

Představa demokratů, že pod Obamou přestane svět nenávidět USA je přinejmenším naivní. Svět bude nenávidět Ameriku (toho satana černého, chlupatého, smradlavého) tak dlouho, dokud tam bude stát Socha svobody. Svět bude stále nenávidět schopnějšího, bohatšího a svobodnějšího.

A že USA budou schopnější, bohatší a svobodnější, to nezmění ani prezident za demokraty. Naštěstí.

Prezident Obama není prezident Chávez (ani prezident Sarkozy, prý pravičák LOL). A my v ČR můžeme pouze mlčet a šoupat nohama, protože v hypotetickém souboji těchto dvou by u nás s přehledem vyhrál právě Chávez (důchodcům auto zdarma).

Ukázalo se, že obvyklé kecy typu “nejsou připraveni na černého prezidenta” nebo “nejsou připraveni na prezidentku” jsou zcela mimo, což jsem mimochodem věděl. Zcela naopak. Doba si žádá černocha, doba si žádá antiBushe, doba si zkrátka žádá prezidenta Obamu.

Šárky z Aljašky i Honzy z Arizony je škoda, oba se mi celkem líbili. John McCain by zřejmě dnes byl zvolen prezidentem, pokud by se postavil proti sprostému nalití 700 miliard dolarů do zkrachovalých banksterů.

Na závěr snad jenom to, že si nemyslím, že by toto byly nějak významné volby. Dokonce si myslím, že ty minulé byly významnější.

A to je asi tak všecko.

4 thoughts on “Yes we can’t”

  1. Asi jsme zanedbali starou dobrou taktiku:

    “Dobře, Pepku. Tak si pamatuj, že když někoho uslyšíš mluvit, když chodíš po obědech od domu k domu, že je McCain dobytek nebo podobně, hned přijď ke mně a oznam mně to. Dostaneš šesták, a když uslyšíš někoho vykládat, že to nevyhrajeme, zas půjdeš, rozumíš, ke mně a řekneš, kdo to říkal, a dostaneš zas šesták. Jestli ale uslyším, že něco zatajuješ, tak bude s tebou zle. Seberu tě a odvedu do Písku.

  2. V americe sem sice jen par mesicu, ale co se tyce vyroku ze to je svobodnejsi zeme… bulshit. To je jen neco co si vsichni mysli, ale u nas (v Cechach) ma clovek svobody vice.
    Kdo nezazil neuveri.

  3. Jako výkřik to hodnotím vysoko. Co takhle nějakej příklad té nesvobody? Třeba, že nemaj tvrdej chlast v každé trafice? Nebo, že v hospodě musíš být členem klubu ochlastů, aby ti dali panáka?

Comments are closed.