Zatímco jsem tady nebyl

Zatímco jsem tady nebyl, se stalo tolik věcí, že by se z toho jeden pomát. Takže jdeme na ně.

O Klausovi

Skutečně mi zůstává rozum stát nad uvažováním mnohých politologů, politiků a novinářů. Vymysleli teorii, že Klausovi jde v těchto dnech pouze o znovuzvolení a na nic jiného nemyslí ni ve dne, ni v noci. A o tom že jedná s Paroubkem. Vážně si tento spolek děrohlavých jedinců myslí, že by státník takového kalibru riskoval celou svoji pověst jenom kvůli pěti letům v další funkci? Vážně si myslí, že by jako zakladatel ODS tuto stranu poškodil jenom proto, aby získal podporu pro svoji kandidaturu? Je tu celou tu dobu od revoluce. Za tu dobu si mohli dokonce i politologové všimnout (vím, že jsem na ně celkem tvrdý, ale tohle by zvládnout mohli), jaký Klaus je a že něco takového by nikdy neudělal.

O Günteru Grassovi

Jeden z nejuznávanějších spisovatelů se přiznal k členství v SS. Je to pěkně blbá situace. Podle mě se musel celý život hrozně trápit a nakonec se k tomu přiznal, čímž si u mě získal kladné body. Nesouhlasím s tím, že se přiznal kvůli tomu, že vydává autobiografii a že to udělal jako marketingový tah. Nemá to zapotřebí.

V souvislosti s tím řekl Arnošt Lustig, že potkal esesmana, který mu povídal, že na rozdíl od něj ví, co je Osvětim a že kdyby jeho rodiče věděli, co dělá, zastřelili by se. Že kdyby to věděli jeho prarodiče, zemřeli by studem. Takže odjíždí na východní frontu pro smrt.

O muslimech

Jsou to kreténi. Více o nich ve speciální londýnské příloze.

O Filipovi

Opravdu by mě zajímalo, kde vzal 101 hlasů při volbě místopředsedů sněmovny. A zeptal bych se těch členů tříkolky, kteří ho zvolili, a některých inteligentnějších členů ČSSD (no, to je asi contradictio in adjecto), zda jim opravu nevadí, že byl členem StB. Tím pádem nemá podle lustračního zákona na takovou funkci vůbec nárok.

Taky mě zaráží, že se Filip z členství v StB vymlouvá a soudí se kvůli tomu. Myslel bych si, že jako správný prolét má být na své členství hrd.