Čech Švajner

Největší Čech Jan Švajner z Michiganu neví, co je napsáno na prezidentské standartě, neví ani, z jaké hry pochází naše hymna. Neví o naší zemi nic.

17 thoughts on “Čech Švajner”

 1. Ne. Mám hrůzu z toho, že někdo myslí vážně, že by Američan (kdybych chtěl být zlý, napsal bych americký socialista) mohl být českým prezidentem. Jinak je mi tenhle neznámej ekonomista ukradenej jako máloco.

 2. Jak? Nějak jako Jimmy Carter, Franklin Delano Roosevelt nebo jako prezidentský kandidát KSČSSD.

 3. hrůzu z něj má hlavně ODS, která se bojí, že by mohl skutečně vyhrát. Jak jinak si vysvětlit hysterickou reakci P. Nečase (o předsedovi představenstva ČSOB), který na moment zapomněl, že za Klause-premiéra seděla Livie ve správní radě ČEZu?

 4. To si lze vysvětlit poměrně jednoduše, když máš IQ aspoň 80. ČEZ nestál daňové poplatníky 130 mld. a ČR s ním nevedla žádný soudní spor.

  Jinak toho, že by mohl vyhrát, se skutečně nikdo nebojí.

  Já osobně bych přivítal porážku Václava Klause, pokud by se potom vrátil do čela ODS.

 5. Pokud vim Livie muze sedet doted kde chce.
  Tomu, ze se vrati do cela ODS, Martine, sam neveris.

 6. o tom, kolik ČR stál nebo nestál ČEZ bych pomlčel, protože na to není moc dostupných údajů. Každopádně to byl střet zájmů. Což je přesně označení, které použil Nečas.
  Co se týče těch věcí, které Švejnar neveděl..no Reagan si pletl Brazílii a Bolívii, Bush zas založení NATO se založením Varšavské smlouvy a rok nezávislosti USA na Velké Británii. Upřímně řečeno: tu standardu by podle mě nedala většina Ćechů. Kde se nachází “sochařský cyklus Ctností a Neřestí” od Brauna, to taky fakt netuším a myslím, že se bez toho docela dobře obejdu já nebo i jakýkoli prezident.
  Jinými slovy: škoda, že to neví, ale není to důležité.

  Jednu věc vnímá pozitivně určitě i Klaus. Konečně je aspoň jeden protikandidát, který má potenciál být soupeřem. To (by) Dienstbier, Pithart ani Moserová či Bureš nebyli..

 7. o Schwarzenbergovi jsem si taky myslel, jak bude nadržovat Rakousku, a ukázal se jako jeden z nejráznějších obhájců českých zájmů…

 8. Jestli nevim martine p, co je na standarte a kde a od koho je alegorie ctnosti a neresti taky, prosim, na prezidenta nekandiduj. Jestli potencionalni prezident nezna ceske umeni, dejme tomu, ale ze ani nevi, co by mel na standarte?! Trefil by vubec na hrad, kdyby mu to jeho tym neporadil? O tom, ze Bush je primitiv tady netreba dlouze diskutovat.

 9. mně hlavně fascinuje ten způsob, jak se zoufale hledá něco, čim by bylo možné Švejnara ztraptnit. A tak se došlo ke standartě. Príma, ale není to trochu pod úroveň?

 10. Dobry, panove, kdyz nic, tak se s Vami clovek aspon zasmeje. Co je na tom pod uroven? Taky bych chtela videt, jak muze clovek, ktery prozil vetsinu zivota v emigraci reprezentovat zemi, z ktere utekl (ne, ze by nemel dobre duvody) Ale evidentne ho Cesko zas tak nebere, Brown neni zadny umelec poslednich dvaceti let a slavna byla jeho dila i kdyz tady Svejnar jeste zil, pravda asi tezko si to pamatuje. Precijen koho z nas by zajimal nak detailne zivot v zemi, z ktere on utikal milovymi kroky. A ze tady ma zubare, to mi spis prijde jako jeho trapny dukaz, jak se o Cechy stale zajima a ma k nim pozitivni vliv. Co na nem ocenuju jsou jeho zkusenosti, ktere ale asi stejne tezko, jako kandidat, zuzitkuje.

 11. Jestli Švajner nezodpoví správně otázku, kdo jsou největší Češi (Jára Cimrman, Josef Švejk a Krteček), nemůže kandidovat.

 12. Dnešní Viditelný Macek:

  Čtenář glos T. J. mi zase napsal:
  Nevím, jestli jste sledoval nedělní diskusi na Primě s prezidentským kandidátem Švejnarem.
  Mne ale kromě jeho základních neznalostí z českého dějepisu a zeměpisu nejvíc překvapila jeho odpověď na dotaz, zdali ví, co je napsáno na české prezidentské standartě.
  Při jeho záporné odpovědi jsem se neudržel a křičel sprostá slova.

Comments are closed.