Cementář k volbě

Jo, já vim, že jste to všichni pozorně sledovali celou dobu. Ale já vám k tomu stejně chci něco říct (dupe nožičkou).

První volba, pátek 8. února
Nestalo se vůbec nic překvapivého. Že jsou sosani, komanči, zelený khmérové a Mejstřík se Zlatuškou absolutní sráči, jsme věděli stejně, jako jsme věděli, že Gajdůšková nebo Šojdrová mají IQ nějaký hodně blbý ryby.

Stejně tak jsme dávno věděli, že Vlček nikdy nečetl jednací řád Poslanecké sněmovny. Kdyby mu neradila zleva Němcová a zprava Sobotka, bylo by to ještě mnohem horší. V kritických chvílích zasáhl “Vojta” Falmer. A na jeho slovo, na to Vlček dá.

Že veřejná volba není procedurálně ukotvena, to už jsme si říkali. Že je tedy podle mě nemožná, jsme si říkali též. Že to sosanům nezabrání v tom, aby ji zrealizovali, je notorieta. Kromě té neúcty k ústavní zvyklosti, realizované dokonce už od dob starého Řecka, že osoby se volí tajně, mi neskutečně vadilo to, že sosani s klidem uzavřeli nějakou dohodu a v zápětí ji neodhlasovali. Dále mi vadilo, že ODS se nechala donutit k ústavnímu instalatérství (spíš fušérství), že slovo debilního Vlčka je víc než vůle jedné komory a většiny zastupitelů. Že to je naprostá zhovadilost, musí být jasné každému.

Nikoho nemohlo překvapit, že ČSSD dělala veškeré myslitelné i nemyslitelné prasárny a vzápětí všechno hodila na ODS, myslíc, že jí to kromě bagristů, traktoristů a Mejstříka sežere ještě někdo jiný.

Nejlepší projev (kromě Václava Klause) měl premiér Topolánek. Podle mě to byla strhující řeč. Dlouho to vypadalo, že pozici nejvyššího komika udrží Gajdůšková, která vypilovala i umělecký dojem a od řečnického pultíku hodila salto. Jenže pak se slova ujal cocotus maximus Mejstřík a titul získal pro sebe. Asi mu to bylo málo, takže ho získal i v sobotu, i o týden později.

Obstrukce jako takové k parlamentní demokracii patří a nijak mi nevadí. Naopak mě docela baví je sledovat :) . Ale výše jsem uvedl, co mi na té páteční volbě vadilo.

Že přeceda Paroubek je takový malý Führer, bylo známo, takže nepřekvapilo, že opět vydíral každého, kdo mu přišel před zrak.

Příjemně mě překvapil Tluchoř. Doteď jsem měl dojem, že je to jenom hulibrk, ale projevil se jako schopný přeceda poslaneckého klubu. (Což ale neznamená, že tam nejsou lepší.)

Divil jsem se, že Švajner nedal svůj projev k přečtení někomu, kdo umí česky. Chyby typu “konzultovat strany” “konzultovat síly” (wtf?) byly trapné.

Závěr dne nejlépe okomentoval opět premiér České republiky a nic víc k tomu neni třeba dodávat.

Mohl bych se věnovat dalším věcem jako třeba poctivě připravenému domácímu úkolu Kačenky Pajerové-Žakové-Burzíkové, ale nebudu dále zdržovat.

Doplním jenom, že jsem v pátek musel na ples a v sobotu na cyklovyjížďku, takže jsem volbu poslouchal v rádiu. Několik lidí mi řeklo, že jsem v lepším případě divnej.

Druhá volba, pátek 15. února
Na začátku chci říct, že moje tipy ohledně volby předpokládaly tajnou volbu. Nejsem takový blázen, abych si dovolil tipovat výsledek veřejné volby v rukou Roka, Falmera a agenta s kyselým deštěm Burzíka.

Včera to probíhalo v klidu. Takže tam pro oživení vyslala ČT Drtinovou a poblitologa, který narozdíl od ostatních sosanských poblitologů je dokonce ve straně. Pečinkovi už radši moc nedávali slovo, aby neprováděl diverzní činnost, protože Klause a ODS je třeba tepat denně. I v noci.

Moravec a Železný převedli při volbě očekávané výkony. U nás jsou nejlepší. Ale to neznamená, že by tady nebyl velký prostor pro zlepšení ;) .

V pátek se stala vlastně jediná věc, co mě naštvala, přímo nasrala. Že ODS podpořila veřejnou volbu :mad: . Je tedy jasné, že v případě nějakých právních spekulací by Paroubek spěchal se zpochybněním průběhu volby k ÚS, ale podpořit tajnou volbu neměli.

Při druhé volbě měl Václav Klaus skvělý projev. Podle mě lepší než ten dlouhý před týdnem. Tenhle projev měl říz jak 12° Plzeň.

A pak se stalo to, co se stát mělo už před týdnem, Václav Klaus byl zvolen prezidentem.

Jenom bych chtěl upozornit na to, že není pravda, že by Jan Švejnar získal ve třetím kole 111 hlasů. Nezískal nic. Před ním už byl prezidentem zvolen Václav Klaus, což měla volební komise také před dalším hlasováním potvrdit (ale to by Vlček musel číst ten jednací řád), a další hlasování o návrhu na zvolení někoho jiného prezidentem tak již nebylo možné, tudíž bylo nicotné aka nulitní.

Nyní můžeme v klidu zapomenout na toho neznámého amerického učitele. Až to budeme vyprávět svým dětem, budou si myslet, že jsme si takovou fantaskní postavu vymysleli stejně jako v jiných pohádkách víly.

ODS by ale neměla usnout na vavřínech a už dnes by měla seriózně zvažovat kandidáta pro další období. Osobně se domnívám, že příští prezident bude volen opět nepřímo.

V pondělí jdu prezidentovi pogratulovat ;)

A to je asi tak všecko.

12 thoughts on “Cementář k volbě”

 1. Co kdyby zvolili oba? :mrgreen:

  Btw… no hlavně že se alternativní, romantiční, ekologičtí, opocení, plešatí, rudí, idealističtí, blbí i inteligentní, staří i mladí, antiklausovci vyřádili a vytekli při představě, že by byl Švajner na Hradě…. ne oprava… že nebyl na Hradě Klaus ;)

  Já patřím spíš k té sortě lidí, který sralo, že se nemluví o ničem jinym, i když je výsledek jasnej jak facka Macka.

 2. No, zapomenout asi nebude hned tak mozne, viz zvesti o tom, ze by ho chteli ruzovi, rudi a zeleni nacpat do dalsi volby aspon do Senatu.
  Zelezny to vystih v Uvolnete se, prosim presne: “Oni sou nam vazne uplne ukradeni.” :smile:
  A pokud de o dalsi novinare, co Nora, Tvoje oblibena Drtinova, Machalkova a ta slecna , co ma problem s dychanim v mrazu? Taky nemuzem zapomenout na Taberyho, Fendrycha a Koreckeho :wink:

 3. Já první: co je ten tvůj otazník ve 4. cementu? … Tu trestám pořád, ani nevím za co :cool:

 4. RF: To byla jediná reakce na 3. komentář, co šla aspoň trochu převést do HTML ;)

  To já vim, že pořád, ale myslel jsem speciálně po včerejší demolici :)

 5. “Chyby typu “konzultovat strany” byly trapné.” Kde by v tom měla být chyba? Domnívám se, že trapné je vyčítat někomu chybu tam, kde žádná není. Nehledě na to, že to znělo trošku jinak: “Budu konzultovat všechny politické síly zastoupené v parlamentu a podporovat jejich otevřený dialog.”

 6. Tak konzultovat síly, to je jedno (no, ve skutečnosti je to ještě horší). Konzultovat se dá něco s někým. Rozhodně se nedá konzultovat někdo, stejně jako se nedá něco (vy)komunikovat nebo se nedá něco diskutovat.

  Domívám se, že je trapné neumět česky a ještě se s tim chlubit.

Comments are closed.