Cestovatelské bložínky

Dřív, v dávných pravěkých dobách blogování, na sebe blogeři odkazovali a reagovali. Jeden napsal článek k sobě na blog, druhý na to napsal svoji reakci k sobě, a třetí o nich obou napsal, že jsou úplně mimo, samozřejmě taky k sobě na blog. Dneska už se to moc nenosí, každej si hrabe na svym písečku.

Ale já vám ukážu nějaký cizí blogy, který mi přijdou zajímavý, protože jsem férovej kluk.

Girl in Czechland — Blog Angličanky (přímo Londýňanky), která přesídlila se svým Czechmanem do Čech, přímo do Prahy. Popisuje svoje zážitky. Čech to všechno důkladně zná… ale když jsem to četl podané od cizince, smál jsem se jako blázen. Kdo by se nesmál údivu, že babička napěchuje při každý návštěvě auto až po střechu jídlem domácí výroby? Kdo by se nesmál tomu, že Češi šetřílkové nikdy nejedou taxíkem a rohlík poslouží stejně dobře k snídani, obědu i večeři? :)

Ztracena v Istanbulu — Autorku těchto zápisků asi není třeba zdejšímu čtenářstvu dlouze představovat. Z turkmenské metropole se vydala do turecké. Podle dosavadních zápisků jsem pochopil, že to tam vypadá trochu jako v Číně. Z komentářů pod články jsem se navíc dozvěděl, že její cestovatelský zápisy jsou lepší než moje. A to jako těžká závist! …a v žádnym případě se nesmějte Atatürkovi a Tarkanovi, bando líná!

Vujo na rovníku — Už jsem tady dával několik odkazů (myslim, že dva). Vujo odjel do Singapuru, tzn. tam, kam jsem chtěl já. (Takže zase těžká závist!) V neděli prej viděl naživo Hamiltona — prej je tam i fotka, ale v Číně nefunguje Picasa, takže to nemůžu potvrdit. :) A nejezte durian.

Život v New Yorku — Blog na iDnesu, autorka údajně v Americe dokončuje disertaci. Zatím pouze čtyři zápisy, ale vypadá to slibně. Uvidíme… BTW, ještě jsem se nerozhodl, jestli mám odvahu něco ze svých cestovatelských zápisů dát na iDnes. A protože mi tady Facebook funguje jenom nelegálně, tak ani nevim, jestli ty moje články někdo lajkuje. Propadám se z toho do deprese jako emo-houbička.

Offline: Už jsem to tu psal, z offline cestovatelských zápisů se mi líbí Kratěnova Americká snídaně a Frýbortův Svět bez růžových brýlí. Koukám, že oboje má další díly, které jsem nečetl, takže mám co dohánět.

Pokud víte o dalších blozích z cest, dejte určitě vědět.

Bonus: Protože vás mám rád, přidám ještě jeden bonusovej blogííís. Sice neni cestovatelskej, ale je o to lepší! Dámy a pánové, Sandra Leopardová. Komentáře netřeba.

12 thoughts on “Cestovatelské bložínky”

  1. Nikdo nemá na tvé zápisky z Číny, to je úplně jiná liga;-) Jinak ta Girl in Czechland je dokonalé… a inspirující k tomu. a vůbec, teď mám chuť změnit si název i vzhled blogu:-)

  2. eli: Jedna komentátorka zápisků z Číny o ní mluvila na svym blogu. Jinak tu Australanku jsem přečet celou… závidim! Ale škoda, že tam má tak málo zápisků.

    Ivy: Girl in Turkland? :razz:

  3. uz mi doslo, odkud tu sandru znam, prislo mi to jmeno i blog od zacatku nejake povedome.. a uz vim – psali o ni a jeste o dalsich dvou holkach v breznu na ona.idnes jako o novych ceskych mladych modnich bloggerskych ikonach… ze bych si taky zalozila nejaky fashion blog :)

  4. btw vsiml sis, ze ty i ivka tu mate jako profilovky fotky, ktere jsem fotila ja ? :)

  5. Aha. :D No piš, Sandra potřebuje konkurenci! A proč ne od naší nejlepší umělkyně, která nám všem zprostředkovává profilový fotky (teď už i Šárce)? ;)

  6. btw jak muzu zrusit tady tu osklivou fialovou priserku a misto toho uploadnout nejakou oslnujici fotografii?? :))

  7. Jdi na http://www.gravatar.com a tam se zaregistruješ. Funguje to tak, že když na webech, co uznávaj gravatary, napíšeš svojí mailovku, tak ti to tam samo přihodí to, co si tam navolíš. Ale jako myslel jsem, že se ti tenhle avatar líbí, když je ti tak podobnej, ne? :)

Comments are closed.