I Anglie má svoji Drtinovou

Musím se Daniele Drtinové omluvit. Myslel jsem si, že nikdo jiný kromě ní neumí být zaujatější než Václav Moravec. Když jsem ale včera sledoval tohle video z Anglie, dočista jsem oněměl…

To by mě moc zajímalo, co si o takovémhle “profesionálním” výkonu myslí moji čtenáři, kteří studují žurnalistiku.

10 thoughts on “I Anglie má svoji Drtinovou”

 1. V pohodě. Redaktor háže na Nigela všelijaké ekonomické pojmy a obvinění bez ladu a skladu a porozumění (ano, k otmu by se studenti žurnalistiky mohli vyjádřit) a Nigel to bravurně zvládá a může si přičíst další hlasy ve volbách. Tak to vidím já. Na redaktorovi se mi líbí, že se nebojí, že politika podusí. Myslím, že si před rozhovorem musel dát panáka nebo špeka, protože v normálním stavu asi nejde takto vést rozhovor, ale účel světí prostředky.

 2. Jej, chtěl jsem něco napsat (že neumim tak dobře anglicky, abych to dokázal posoudit), ale komentář RF mě docela znejistěl.

  Osobně považuji účelovou snahu politika podusit bez porozumění tématu a s přípravou typu: “Franku, kohos mi sehnal na to interview, co bude za pět minut? Farage? Ok, tak já mu budu mlátit o hlavu těma 2 ziliónama liber, co jsem včera čet v Timesech, a pak nečim provařenym, na co se ptá každej jako Kaluse na oteplování, to by mohlo stačit ne?” za velkej zápor profesionálního žurnalisty.

  Občas se mu to stát může, ale tenhle pán mi opravdu připadal jako typ Drtinová. “Tak co ty poplatky… co nám k tomu řeknete, pane Julínku… vám nevadí, že se to lidem nelíbí?”

 3. Takový Moravec nepodusí nikoho. Např. včera Paroubkovi řekl, že už na toto téma (EU předsednictví) nechce absolutně nic slyšet, že dost, ale Paroubek mu dal ruku na jeho ruku, a že by to rád dokončil, jen jednu větu, a bylo mu dopřáno. Jinak s tebou, Péťo, souhlasím.

  Co je vlastně styl Drtinová? Zrovna otázka, kterou jsi napsal, se mi docela líbí – dobrý rozjezd.

 4. Styl Drtinová je myslet si, že jsem nejchytřejší na světě, a pokládat sprosté a demagogické otázky. K tomu ještě většinou patří ječivé skákání do řeči.

 5. Jako studentka žurnalistiky (ehm) souhlasím s komentářema RF. Nigel je borec a o profesionalitě toho moderátora by se sice daly vést sáhodlouhé diskuze, ale nedají se mu upřít jisté kvality:-))

 6. Najednou jen studentka filmu, jo? A ta žurnalistika a mezinárodní vztahy jsou jako nic :-/ ?

 7. Ivy: No aby ses hned nezačala vytahovat, který všechny univerzity studuješ ;)

  Machys: Ty máš zase nějaký urážecí puzení? :twisted: Radši jdi přepsat konec toho článku. Ke konci už jsem se tolik nesmál :???:

Comments are closed.