Jak Bém zachránil Opencard

No nemáme my nejlepšího starostu na světě? Náš starosta dokáže vzkřísit mrtvé. Náš starosta umí zakázat ekonomické zákony. Náš starosta zlezl nejvyšší vrchy všech kontinentů, co jich na světě je. Třikrát hip, hip, hurá! Kdo neskáče, není Bém (a Richter s Rudou Blažkem).

Doteď jezdili všichni Pražáci na papírek zvaný lítačka (tramvajenka, popř. pro brněnské fans šalinkarta) a nebyl s tím absolutně žádný problém. Asi jaký by s tím mohl být problém, když je na tom písmem jak kráva napsáno od kdy do kdy to platí. Papír stačilo ukázat rizotorovi, a byl klid. Celá akce zabrala zhruba půl vteřiny.

Není divu, že mega super hype pipe kartu Opencard si nikdo nekoupil. Na co by si jí asi tak kupoval, když nepřináší žádnou, žádnou!, výhodu, ale zato asi tisíc nevýhod?

A tak nás pražská mafie s Bémem, Richterem a Rudou Blažkem donutí si tu kartu koupit. To by v tom byl Klaus (pardon: čert), aby si ta karta na sebe nakonec nevydělala.

Krátce a stručně řečeno, zavádět nějakou čipovou (nebo jakou) kartu asi tak 20 let poté, co jsou známa mnohem elegantnější IT řešení, je řešení hodné socialistického pablba a lupiče jako jsou všichni tři zmínění výtečníci. Samozřejmě víme, co zatím vězí. Papírek v peněžence neumí hlásit, kde jste, ani kdybyste s ním prošli stokrát denně kolem turniketu. Ale to by tak hrálo, aby si každej jezdil metrem, kde chce, a pražská ODS o tom neměla ani šajn. ODS = Občana Dáme Sledovat.

A že tím můžu platit v Zoo? Pááááni! Já do Zoo chodim totiž hrozně často a v peněžence vůbec nemám peníze ani platební kartu, takže jsem doteď nevěděl, co si mám u vstupu počít. Díky, Pavlíku, žes mě zachránil.

Věříte, že se do tý Číny docela těšim?

PS: Pražští Svobodní vyzývají ke zrušení projektu OpenCard.

8 thoughts on “Jak Bém zachránil Opencard”

  1. Zaprvý kolem tebe může jít kdokoliv, kdo si jí úplně normálně přečte, a hlavnhě se zadruhý zcela nepokrytě mluví o turniketech v každý stanici.

  2. tak ted jsem se opravdu pobavila :lol: hned tak poranu a zvesela !!! vyborny vtipny clanek :lol:

Comments are closed.