Jana Bobošíková neustále lže o své kandidatuře za KSČM

Tak a dost. Bobovize neustále šíří jednu lež o svojí kandidatuře na prezidenta. A protože mě už sere, že ji nikdo neokřikne a nepošle, aby se šla stydět do kouta, tak tady jsou fakta.

Bobošíková tvrdí, že svojí kandidaturou snížila kvórum pro zvolení Václava Klause prezidentem. Její strategie údajně zafungovala. LEŽ!

Volba se konala 15. února 2008. Bobošíková nastoupila v červeném outfitu a červenými náušničkami za KSČM. Ještě před volbou odstoupila. Dává logiku, že pokud se někdo volby neúčastní, těžko asi může ovlivňovat kvórum. Ale jak to tedy bylo?

Podle tehdejší verze Ústavy byl prezidentem zvolen kandidát, který v 1. nebo 2. kole získal většinu hlasů v Poslanecké sněmovně a zároveň většinu hlasů v Senátu. Ve třetím kole potom kandidát, který získal většinu hlasů celého Parlamentu dohromady.

Vzhledem k tomu, že kandidatura Bobošíkové nemohla Klausovi z logiky věci hlasy přidávat, jedině ubírat, pak jediným možným vysvětlením je, že by se Bobošíková snažila ubrat hlasy Janu Švejnarovi, aby nepostoupil do druhého kola volby, do kterého postupoval jednak kandidát s nejvyšším počtem hlasů v Poslanecké sněmovně a jednak kandidát s nejvyšším počtem hlasů v Senátu.

V Senátu vítězil Václav Klaus. Aby plán Bobošíkové zafungoval, musela by porazit Jana Švejnara v Poslanecké sněmovně. Jan Švejnar zde ovšem získal 104 hlasů poslanců a Václav Klaus 93, Bobovize by tak musela Švejnarovi odebrat aspoň 12 hlasů, což je teoreticky možné za předpokladu, že by dokázala najít 12 poslanců KSČM (téměř polovina jejich 26členného poslaneckého klubu), kteří by dali raději hlas jí než Janu Švejnarovi (o čemž můžeme pouze spekulovat).

To je ale všechno pouze hypotetický scénář, protože Bobošíková z volby odstoupila, takže Jan Švejnar v Poslanecké sněmovně vyhrál v obou prvních kolech. Václav Klaus neměl dost hlasů ve Sněmovně na to, aby mohl být zvolen v prvním nebo druhém kole. Kdo proti němu stál nebo nestál v kole třetím, je pak zcela irelevantní, protože pokud někdo nechtěl Klause prezidentem, pak by mu nedal hlas, ani kdyby proti němu stál ve třetím kole sám belzebub, nebo kdyby byl ve třetím kole třeba zcela sám.

Taková jsou fakta. Kandidatura Jany Bobošíkové nejenom že Václavu Klausovi nepomohla, ale ani pomoci nemohla. Je ostudou Jany Bobošíkové, že takto nepokrytě už přes pět let lže, a je ostudou každého novináře, který jí to neomlátí o tu její nevymáchánou tlamu.

One thought on “Jana Bobošíková neustále lže o své kandidatuře za KSČM”

  1. jak může proboha lhát.
    Dyť jde o náš život obyčejných a pocivě pracovitých lidí.
    Musíme ihned vystoupit z celé podělané mrtkoskrtské unie, jinak zbankrotuje celý systém a celá naše planeta, a zachvíli nebudeme z čeho žít.

Comments are closed.