Lokaj Kremlu?

Tak Klaus nejenom že může za všechno (nově i za pád neschopné vlády), ale dokonce je to čert pruhovaný a posluhovač Moskvy.

Toto tvrzení se opírá, pokud je mi známo, o tyto (pseudo)skutečnosti:

  • Klaus prý podpořil ruský útok na Gruzii
  • Klaus neodsoudil Rusáky za invazi v roce 68
  • Klaus odmítá Lisabon
  • Klaus mluvil na tiskovce rusky (považte!)

Jak je to doopravdy?

Klaus nijak ruský útok na Gruzii nepodpořil. Pouze protestoval proti jednostranným rozhýkaným komentářům všech okolo a řekl: ?že masivní nasazení ruské armády bylo evidentně nadsazené? a ?že je třeba požadovat úplné navrácení obou bojujících stran do pozic před gruzínským útokem?.

——

Klaus — pokud jsem ho správně četl a já myslím, že ano — skutečně řekl, že za invazi nemůže nic specificky ruského, ale komunistická zločinná doktrína. A není to snad pravda? Chcete s tím snad polemizovat?! Ruská nátura sice asi je jiná než česká, ale to je i slovenská. Znám několik Rusáků a jsou to normální lidi. To komunismus, který si Rusáci užili mnohem déle (a hůře) než my, je ten, kdo má být obviněn. Ne běžný Rusák.

Nevím přesně, jaké nátury jsou Rusáci, potkal jsem jich za život málo. Ale jsem si naprosto jist, že pokud by byl v roce 68 v Rusku kapitalismus (který tam není dodnes), k žádné invazi by nedošlo.

——

To s tím Lisabonem je ukázka naprosté absurdity a ztráty jakékoliv elementární soudnosti.

Dosud nikdo ani náznakem neuvedl, jak hraje Kremlu do karet, že obyvatelé Evropské unie si zachovají více svobod. To mi fakt hlava nebere.

Jsme členové Evropské unie (a budeme jimi i po neschválení Lisabonu), v referendu pro vstup hlasoval i Václav Klaus a naši bezpečnost garantuje NATO, nikoliv Evropská unie.

Váha hlasu Německa, tradičního (a hlavně současného!) ruského spojence, v Radě stoupne čtyřnásobně oprot českému hlasu, pokud se Lisabonská smlouva schválí. Vy už jste zapomněli, že poslední německý kancléř před Merkelovou je v současné době ruským státním zaměstnancem (ve firmě Gazprom) a řekl o Putinovi, že je — cituji — “pravý demokrat”? Tak kdo nás táhne Moskvě do náruče? Lisabon, nebo Klaus?

——

Zde je ještě jeden zajímavý moment. Podporovatelé Lisabonu (a zavilý odpůruci Klause) říkají, že koncept státní suverenity 19. století se přežil. A proto prý musíme radostně vlézt Bruseli do chomoutu. Pokud neplatí suverenita, pak z toho logicky odvozuji, že ruská armáda si smí jezdit kamkoliv se jí zamane.

Pokud toto ruská armáda dělat nesmí, pak platí státy za suverénní a celá tahle trapná bruselská agitka se hroutí jako domeček z karet.

——

A tiskovka? Proč by nemohl mluvit rusky, když tlumočníka musel opravit se slovy “to ja něskazal”? Že na jednáních státníků se vždy používají tlumočníci, je lež jako věž. Jakého tlumočníka asi používali George Bush s Tony Blairem? Z texaštiny do westminsterštiny?

——

Mimo to se Klaus opakovanš vyjádřil, že ruský systém demokracie a kapitalismu by za ten náš neměnil a často Rusáky kritizoval i v jiných souvislostech.

Kdepak, budete si muset na Klause vymyslet něco méně stupidního…