Má někdo za kamaráda takovýho ptáka?

Jak jsem psal loni, pod mými křídly se najde kdejaký web (a od té doby zase některé přibyly). Ale jak se ukázalo, dětem nepatří do ruky jenom sirky, ale taky administrace.

Většina těch webů má společné to, že běží na redakčním systému WordPress. Je to (dnes už) velmi pohodlné a psát bložínky zvládne každý, kdo dokáže používat myš. Problémy jsou dva. Zaprvý si někteří asi myslí, že po internetu ty informace nosí skřítci. Zadruhý, když něco podělaj oni, musim to opravovat já — takže se jim nedostane toho správného poučení.

Administrace WordPressu vypadá nějak takhle. Normálního člověka, když tomu nerozumí, by nenapadlo šahat do těch polí označených jako URL. Jenže já nemám za kamarády normální lidi.

To máte třeba jednu, která chce pozastavit provoz blogu. To lze udělat asi tisícem způsobů. Jsou elegantnější i méně elegantní. Snadné i těžší. Ale nejblbější z nich je hrabat do tohodle políčka! A ještě mi pak ani neřekla, co udělala. Takže já na to koukal jak tele na nový vrata a vůbec jsem nechápal, vo co jako jde, že to hlásí errory a přitom všechno vypadalo olrajt. Při výslechu ale nakonec podlehla a přiznala se…

Pak máte druhýho, kterej se v noci nudí, tak šahá, kam nemá, viď. Tak tam zkusil něco napsat — a prej co to udělá. Hm, udělalo to pššš… a blog byl v háji. V jednom z php souborů WordPressu se kdysi psalo (možná je to tam i dneska, co já vim) “if you delete this, the sky will fall on your head”. Hádejte, co by s tim tenhle dobrák asi udělal. :)

Nelízejte zábradlí!

Nejhorší na tom je, že jsem IT lama, nerozumim tomu a pak se musim prohrabovat mysql databází, opravovat jí a pak se modlit k Višnovi, ať to všechno klapne. Jsem při tom opocenej až na patě. Takže vytrestaný nejsou pokustóni, ale já! :) Asi jim seberu adminský práva a budu si tam psát sám. :cool:

…a zrovna já.

4 thoughts on “Má někdo za kamaráda takovýho ptáka?”

  1. A koho jinýho bys chtěl trestat, když ne tebe, takovýho piráta silnic, drogovýho dealera a pašeráka? :)

  2. Tohle mě pobavilo.:) Cizí neštěstí dycky potěší. Uvidíme, kdy z toho zešedivíš.:)

  3. “Nejhorší na tom je, že jsem IT lama, nerozumim tomu a pak se musim prohrabovat mysql databází, opravovat jí a pak se modlit k Višnovi, ať to všechno klapne”

    Dalo by se to okecat, ale myslím, že by se víc hodilo JI, ne JÍ.

  4. Tož my, co mluvíme (a píšem) nespisovně, tůten gramatickej jev neuznáváme ;)

Comments are closed.