Máme holé ruce

Každý rok se snažím v tento den něco sepsat. Vždycky řeším několik problémů. Jak napsat něco nového a neudělat při tom chyby? Jak nebýt moc patetický? Jak nevykrádat ostatní autory? Dneska tedy jenom pár poznámek.

Karel Janyška, bývalý supermanažer OF a později dlouholetý manažer ODS, prohlásil, že Sametová revoluce jsou pro něj druhé narozeniny a že byl ochoten položit život, kdyby to bylo zapotřebí.

Demonstrace 17. listopadu


Pěkný článek loni napsal David Grudl.

Těsně před pádem totality jsme dostali devizový příslib a mohli vycestovat do NSR. Ta 100% konfrontace socialismu a kapitalismu, to byl fascinující zážitek. Na všechno jsem hleděl jako tele na nové vrata. Na všechno! Pamatuji si, že západní německo mělo charakteristickou vůni. Tu vůni měly i balíčky, co nám posílala teta Inge. A tu vůni už dnes necítím, protože dnes tak voníme sami.

Taktéž loni se toho po hulánovsku zhostil Radek Hulán ve svém článku.

Též já jsem napsal jeden krátký příspěvek.

Speciální přílohu letos opět udělal server iDnes.

Tradičně velice vtipný článek napsal Karel Kříž (neplést s ekonomem a autorem výroku “Být socialista sice není trestné, ale rozhodně to je ostuda.)

Na závěr dvě poznámky bez odkazů. Puchejřovu svatbu v tento den považuji za neskonalou drzost, kterou se opět snaží ukojit svoje puchejřovité ego.

Stejně jako Václav Klaus si myslím, že komunismus už není nebezpečný, že se už historicky znemožnil a k moci se nedostane. Novodobým neomarxistickým nebezpečím ohrožujícím svobodu je ekologismus, proto bacha na něj. I na Paroubka!