Mind the gap; díl šestý — Days 9 & 10

Day 9, Thursday Aug 10

Pták husťákRáno jsem vstal a jako každej den jsem si napustil do misky mixed cereals a nandal toho na tác tolik, že jsem to nemoh unést. Přišel jsem ke stolu a v TV jako vždy puštěná BBC. Co to nevidím, baví se tam o nějakejch teroristech. Než jsem pochopil, o co jde, dalo mi to zabrat, Hlavně proto, že jsem si nemoh vzpomenout, co znamená to slovo threat. Prostě muslimský klucí o sobě dali zase vědět.

Jako odpověď na to se staly věci, které nám trochu znepříjemnily organizaci odjezdu, ale o tom více až v pátek.

Jinak se toho dneska moc nestalo. Navštívili jsme s Milanem obrovskou nemocnici, kde vejtahy jezdily takovou rychlostí, že vás to šimralo v podbřišku celou jízdu, nejenom při startu. Recepční nás poslal do nějaký šéfovny, ale vůbec neřek, jak se tam od vejtahu dostat, takže jsme tam pěkně bloudili. Nakonec jsme to ale našli a vyřídili.

Pak jsme zašli do Hyde Parku. Nikdy jsem neslyšel, že speakři tam jsou jenom v neděli. Musel jsem se na to zeptat v krámě s párkama, kde do nich bodali teploměr, ale stejně jsem měl ten vuřt měl studenej jak psí čumák.

Na obrovských travnatých plochách se hraje fotbal. Na jedné z nich jsou lehátka. Myslel jsem si, že je to placeno z daní, které Angličané platí, tak jsem si do toho lehátka lehnul. Jenže přišel těžce vykůlovanej černoch s peckama v uších (ale nebyl to Kaly) a chtěl libru a půl za lehátko. Tak jsem se naň vysrál a lehnul jsem si těsně před to. Obdobně to dělali i ostatní. S ostatníma jednal ještě hůř než s náma.

V Hyde Parku jsme našli asi milión soch a památek, což uvidíte v galerii. Až teda bude :). A byla tam nádherná zveřátka. A byly tam ostružiny za plotem. Některý se ale ještě daly ulovit a sníst :).

Snad abych se vyjádřil k titulkům těchto článků. Ten titulek je věta typická pro Londýn. Neřeknu ale jak a proč, abyste to zjistili, odjeďte do Londýna ;).

Husa v Hyde Parku

Day 10, Friday Aug 11

Dne jedenáctého jsme se vypravili na Green Line Coach Station zajistit si odvoz do domovské vlasti. K tomuto účelu jsme ve výběrovém řízení vybrali Student Agency. Přišli jsme do této české firmy a k dispozici nám byly dvě Slovenky a jedna Polka. Ta Slovenka s náma jednala takovym způsobem, že kdybych měl zajištěnou cestu domů, řek bych jí pěkně vod plic, jaká je to kráva.

První informace byla, že všechny místa v autobusech tohodle spolku jsou obsazený až do 24. srpna. To v důsledku zrušení a naplnění všech letů do Česka, co byly za rozumnou cenu. Druhá informace byla, že můžem jet do Polska a to za 53 liber. Z toho se mi udělalo poněkud zle. Do Polska bysme mohli jet, kdy se nám zachce. Ale do Polska se nám nechtělo, ani když mi jeden Čech se slovy „čum, vole!“ ukázal na mapě, jak je to do Brna pak hrozně blízko.

Ta Slovenka si vzala během našeho hovoru asi třikrát telefon a to na dost dlouho. Její vrcholné číslo ale přišlo, když po nás chtěla, abysme jí řekli, který letecký společnosti jsou laciný. Bože!
Takže u študent agency jsme dopadli jak sedláci u Chlumce. Vylezli jsme a bavili jsme se s tó rodinó z Brny, kterejm pět minut před čekynem zrušili let. Prohlásil jsem, že tu musí bejt ještě jiný možnosti, jak se dostat na rodnou hroudu. A tak jsme zašli do Eurolines. Jenže to byla nějaká pobočka pro Polsko, tak jsme zas vylezli. Ale nechápu, proč nám ta bába tam nemohla říct, ať se jdem zeptat do pobočky pro celou Evropu.

Tu jsme totiž objevili až v zoufalém tažení a vypadalo to jako sen — Praha za 39 liber. Čekal jsem, že v tom bude nějakej fígl. A on nebyl! Koupili jsme si tři jízdenky a šli jsme. Ale myslel jsem, že zabiju jednoho fousatýho blba, co mi do toho furt kecal, abych se zeptal, jestli je to fakt tohle pondělí.

V Generatoru byla na programu Hardman show. Sice jsme nevěděli, co to je, ale lákalo nás to :). O Hardmanovi bude speciální londýnská příloha i s odhalenejma fotkama, takže konečně na těchhle stránkách bude nějaká erotika :). Máte se určitě na co těšit!

Na Hardmanovi byl i nějakej Čchi-mon, kterej usínal. Což nechápu, jak v tom kraválu dokázal. Po skončení celé akce se ale sbratřil s Máchysem a Milanem :). Milanovi mimochodem pořád nefungovaly vstupní karty. Patrně mu je vždycky nějakej Čchi-mon vyměnil :). Pak se šel Máchys do Generator baru odreagovat.

Lambroghini