Na cílové rovince

Článek volně navazuje na tůten.

Můj poslední semestr se odehrál ve znamení bakalářky. Napsal bych jako obvykle i o mimoškolních věcech, ale nejsem si úplně jist, zda smím, tak je radši nenapíšu.

Měl jsem zapsány tyto předměty:

5HP310 Bakalářský seminář Předmět za dva kredity a naprosto k ničemu. Jeho cílem má být napsání 2/3 bakalářské práce. Ing. Písař však předmět po prvním setkání (které se odherálo během hokejového zápasu CZE-SVK na olympiádě) zrušil a více jsme na něj nechodili. Aspoň jsem za něj dostal jedničku. :)

5EN302 Ekonomie veřejného sektoru Mohl by to být zajímavý předmět. Kdyby se většinu semestru neopakovala látka z jiných předmětů a hlavně z učebnice na Holmana, kdyby k nám nepřistupovali jako ke studentům pipinkárny (F2) a kdyby páni přednášející uměli přednášet. Srsly, to byla příšerná nuda. Udělali by líp, kdyby nám pouštěli Jistě, pane ministře. Látky je v tom víc a je to zábavnější. Jedinou výjimkou byla dvojpřednáška chicagského ďábla Petra Bartoně, kde jsem se konečně dozvěděl něco, co jsem neznal. Na závěrečnej test jsem se totálně vyprd, dostal jsem z něj 50/60, a tak mi o bod utekla jednička. :( Test kdosi opravoval rekordních 22 dní, a to jsem osobně žádal Johnnyho, jestli by mi to mohl opravit přednostně, s čímž souhlasil…

5HP381 Kapitoly z hospodářské politiky Povinnej mimosemestrál, kterej je jenom jednou za rok. Nice, že jo? Jestli jsem nějakej předmět někdy musel udělat stůj, co stůj, byl to tenhle. Předmět přednášeli profesoři Richard Epstein z Ameriky a Gerald Steele z Anglie. Epstein je právníko-ekonom (sám se považuje za právníka), kterého nesnáší každý správný americký liberál. Nynější viceprezident Biden se kdysi vztekal v Kongresu s jeho knihou v ruce. :) Steele je rakouský ekonom. Přednášky měli zajímavé a určitě to patřilo k tomu nejlepšímu, co se dá na VŠE slyšet. Bohužel, test (a jeho organizace) se katedře hospodářské politiky nepovedl (opět). Já jsem sice dostal 70 bodů, což byla tedy trojka, ale několik mých kamarádů od testu vyletělo, což je velmi nepříjemná situace, když vám do konce studia chybí jediný předmět, který bude až za rok. Dál to nechci rozvádět, neb nechci být sprostý.

Tak to bysme měli. 174 bodů za tři roky. Všechno mi vyšlo přesně podle plánu, takže už zbejvalo jenom odevzdat tu bakalářku, obhájit jí a odstátnicovat. Stay tuned!

3 thoughts on “Na cílové rovince”

  1. 174 bodů za tři semestry? Ty woe, to maj normální lidi za tři roky :mrgreen:

Comments are closed.