Nejotřesnější zážitek

Původně jsem chtěl psát o tom, jak jsem si poprvé sám troufnul na jídlo do restaurace, kde neumí anglicky — to bylo u oběda. Všechno ale trumfnul večerní zážitek.

V kampusu je parta Němců, co se tu dva měsíce učej čínsky. S jednim z nich jsem šel na večeři. Nechal jsem ho, ať vymyslí, co si dáme….

Dostali jsme na stůl obrovskej wok, ve kterym se válely kusy masa, samozřejmě i s kostma. Bylo to pálivý, ale ne moc a bylo to dobrý. Ale pak to přišlo. Z woku se podařilo vylovit oba pařáty. Pak jsem tam nahrabal hůkama fakt velkej kus masa, ale bylo to nějaký tvrdý, tak si říkám, co to je — a byla to uvařená hlava kohouta i s hřebínkem, okem a zobákem. Už stačilo jenom zamrkat.

Kuchař evidentně vezme slepici, naseká jí sekerkou a sakumprásk to hodí na pánev. Co se s tim babrat, že jo, prostě když slepice, tak kompletní, no ni?

Hned vedle nás seděla parta asi šesti Číňanů, mezi nima jedna holka. Řvali jak paviáni. Číňani jsou sice obecně dost hlučný, ale zvuk týhle party měl intenzitu hluku při startu stíhačky a byl příjemnej asi jako zpěv Arnošta Pátka.

Pořád do sebe lili bai jiu (takovej čínskej chlast), až se zlili jak zákon káže. Sice se mi ještě nepodařilo vypátrat, která konkrétní část legislativy přikazuje opíjet se, ale člověk nemůže vědět všechno. A čínský zákony evidentně přikazujou opíjet se ještě mnohem víc než ty český. Do půl hodiny bylo osazenstvo stolu úplně na mraky, včetně tý holky.

Samozřejmě jídlo během toho flusali na zem, to zmiňuju jenom pro pořádek, kdyby se tu ještě našel čtenář, který nechápe přednosti čínského stolování.

Spokojeně si jim kohouta a najednou koukám (teda nejdřív slyšim), jak žaludek prvnímu z nich vypověděl poslušnost. Chtěl jsem to napsat nějak delikátně, ale nejde to, to by si totiž p. t. čtenář mohl myslet, že to vypadalo mírněji. Ve skutečnosti zeblil všecko kolem sebe.

Ideální atmosféra pro večeři. Tohle se vám stane jedině v Číně.

Dobrou chuť, pokud právě obědváte.

12 thoughts on “Nejotřesnější zážitek”

  1. Tuším, že je to v Tóře, že o Pesachu by se měl Žid opít tak, že nepozná spravedlivého. Ale sám jsem to nedohledával.

  2. Tak kohoutí hlava ani pařáty by mi nevadily, ale zvracející číňani už možná trošku jo. Ale jestli by ten smrad z těch blitek nebyl cejtit až ke mně, tak by mi to zase tak nevadilo (teda myslim ve smyslu jezení, jinak bych si samozřejmě myslel, že jsou to děsný čuramedání) :)

  3. To fakt nechápu, já bych se zeblil sám jenom bych tam viděl toho kohouta..
    jsem asi citlivka no :roll:

  4. A nebyl to kapoun? Takhle přesně mi ho naservírovali na La Réunionu. Ta hlavička na mě tak divně koukala…

  5. Netušil jsem, co je to kapoun, ale podle Wikipedie to je vykastrovanej kohout. No a já přece nevim, jestli měl kulky. :)

  6. Psal jsi, že to zvíře bylo kompletní. Takže si vlastně nejsi zase tak úplně jistej :razz:

Comments are closed.