Neslušný Jan Zahradil opět uráží

Falešný euroskeptik Jan Zahradil se na Facebooku rozohnil:

Haha, tak poor old NIGEL FARAGE přišel o dalšího europoslance za UKIP, který přestoupil k nám, tj. do ECR (to už je třetí v řadě !). A není to jen tak někdo – MARTA ANDREASEN je poměrně známá “whistleblower(ka)”, která v roce 2002 jako účetní Evropské komise odmítla podepsat závěrky za rok 2001 a označila účetní systém Evropské komise za náchylný ke korupci. Načež ji Evropská komise vyhodila. Přečtěte si – zejména vy, co patříte mezi nenapravitelné Nigelovy fanoušky – co dáma o Farageovi říká. Nic pěkného to není : http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-21555727

(všechny chyby původní; v následujících citacích zrovna tak)

V diskusi pak přidal dalších několik útoků. Rád bych se k tomu vyjádřil.

Předně nevím, které tři poslance má Jan Zahradil na mysli. V tomto volebním období přeběhli z UKIPu David Campbell Bannerman a Marta Andreasenová. Ale třeba tím “v řadě” myslí Jan Zahradil cosi tajemnějšího? Od Konzervativců naopak opačným směrem přeběhl Roger Helmer.

Zajímalo by mě, zda se podle pana poslance Zahradila jedná o přeběhlíky nebo o konstruktivní poslance, a zda si myslí, že by měli být zbaveni mandátu.

O Davidu Campbellovi Bannermanovi i Martě Andreasenové jsem se bavil ve svém rozhovoru pro euroSEPTIK s Lordem Moncktonem (nezapomeňte si zapnout titulky). Je nepochybné, že oba dva přeběhli kvůli nenaplněným osobním ambicím, a protože věděli, že příště už by nebyli moc vysoko na kandidátce. A nejlepší job na světě se jim asi zalíbil.

Jedno z těch obvinění, které Marta Andreasenová směřuje k Nigelu Farageovi je, že “se obklopil patolízaly stejného smýšlení”. Obklopit se lidmi stejného smýšlení — neříká se tomu náhodou politická strana?

Pro mě je vlastně hlavní jedna jediná věc : že cílem UKIPu a Farage je úplný odchod Británie z EU. Což je pro mě v naprostém protikladu s českými národními zájmy – my přece Británii v EU potřebujeme, jako protiváhu kontinentálního vlivu Francie a Německa. Takže ten, kdo u nás podporuje a propaguje Farage (at´vědomě či z nevědomosti), jedná podle mě proti našim zájmům.

+

Myslíte si, že v nejbližších 20ti letech v ČR něco takového v referendu projde ? Já ne. Proto si myslím, že je třeba Británii v EU udržet, ne se opájet tím, že Británie vystoupí a my je pak budeme následovat. Ne, zůstaneme v tom sami.

Naopak, i Česká republika musí odejít z EU. A i kdyby to nebylo možné, jak tvrdí Zahradil, tak co je to za člověka, který chce činit jinému národu zle jenom proto, aby se on měl lépe? A takováhle osoba se chce údajně bít za naše národní zájmy.

Což je samozřejmě ještě komičtější v tom, že za české zájmy se bere někdo, komu nic neříkají pravidla spisovné češtiny — neumí psát mezery u interpunkcí, neumí napsat “dvaceti” atd. Měl by používat můj tahák.

A pak to Zahradil rozbalil na férovku:

nic jiného jsem nečekal. Potkal jste ho někdy ? Mluvil jste s ním ? Víte o něm něco ? Myslím, že víte kulové, stejně jako Svobodní. Znáte akorát ty projevy z YouTube. To je to nejsnadnější. Ale ten člověk nikdy nebude mít reálný vliv. Ani v Británii, ani nikde jinde. Takže pro mě jako partner není zajímavý.

Pokud to teda toužíte vědět, tak: Nigela Farage jsem nepotkal (Svobodní se s ním ale znají osobně). Mluvil jsem s ním. Ano, něco o něm vím, mnohem víc než jenom projevy z YouTube. Dobrým začátkem je třeba Farageova autobiografie.

I kdybych ale o Farageovi nic nevěděl a ten doma neuklízel, nechával ponožky na gauči a plival v metru na podlahu, nebude to mít na jeho hodnocení coby politika vůbec žádný vliv. Je mi to jedno. Důležité je, jaký je politik.

(Jenom pro upřesnění: Nesouhlasím se Zahradilovou tezí, že Farage je nějaké nesympatické diktátorské monstrum. Právě naopak, jak naopak potvrdí každý, který ho zná. Farage je úplně jiný než tito kariérní politici jako je Zahradil a to je právě to, co jim na něm tolik vadí. Ale jak bylo řečeno: Pro hodnocení politika je úplně jedno, jaký je mimo politiku.)

Marek Skřipský: Prostě… [Zahradilův poslanecký klub] mi připomíná školního “rebela”, který sice chce zlobit,ale zase ne tolik, aby naštval pana učitele

NF vždycky posbírá nějakých 30 podivínů ze včech možných koutů, postaví frakci, udělá se jejím předsedou a tím pádem má “prime time” na ty projevy, o které mu jde. Semtam někoho vyhodí, aby zastrašil ty ostatní, pokud by nechtěli poslouchat. No a okouzluje tím lidi, jako jste vy. Ve skutečnosti se mu ten easy life v jedné z euroinstitucí velmi líbí. To on je ten “školní rebel”.

Ano, diskriminační “demokratická” pravidla Evropského parlamentu totiž stanoví, že poslanecký klub musí mít aspoň 25 členů z minimálně sedmi zemí. Takže sestavit klub jinak než posbíráním “30 podivínů ze všech možných koutů” ani nejde.

Že jde Farageovi o projevy je snad špatně? Víte, pane Zahradile, já vím, že v té bruselské karikatuře demokracie na to nejste zvyklí, ale tomu se říká parlament — to je od slova mluvit, jak je patrné např. v italštině nebo francoužštině.

Ve skutečnosti se Nigelu Farageovi ten “easy life” velmi nelíbí, jak — Zahradilovými slovy — ví každý, kdo o něm něco ví. Úspěšný burzovní makléř Farage by si už patrně užíval milionářského důchodu někde na Bahamách, kdyby svůj veškerý čas nevěnoval úsilí dostat Velkou Británii z tohoto novodobého žaláře národů.

A dále odpověd´otázkou : co konkétního se povedlo Nigelovi ? Kromě těch zábavných keců ?

Je neskutečné, jak se vždy blazeovaný Zahradil na Facebooku vyjadřuje ke svým konkurentům.

Co konkrétně se podařilo Farageovi? Tak třeba: V minulých evropských volbách skončil UKIP v Británii druhý (!) za Konzervativní stranou, v parlamentních volbách potom úspěch UKIPu zabránil tomu, aby eurohujerská Konzervativní strana měla většinu ve westminsterskému parlamentu (to je fakt, můžete si to spočítat sami), v nedávných doplňovacích volbách v Rotherhamu dosáhl UKIP výsledku 22 % a ve včerejších doplňovacích volbách v Eastleigh získal 28 % (pouhá čtyři procenta od zisku mandátu) a protože v preferencích stále posiluje, musel Cameron dát svůj druhý falešný referendový slib, přestože ještě před rokem tvrdil, že něco takového nepřichází v úvahu.Skutečně šašek bez vlivu, že?

A co se podařilo Zahradilovi? Tedy kromě toho, že je občas euroskeptik, občas eurohujer — asi podle toho, jak se vyspí?

Jinak já ty UKIPáky v EP sleduju, a až na Farage (kterej samozřejmě je chytrej, má charisma atd.atp.) je to sbírka naprostých blbů, sorry to say that.

Další lež. Ostatně, můžete si sami na euroSEPTIKu zjistit, jak to je doopravdy. Namátkou: Godfrey Bloom, Roger Helmer, Paul Nuttall

Ostatně, já bych si o té Zahradilově frakci takovou sprosťárnu nedovolil říct. Existují tam minimálně tito lidé, jichž si vážím: Daniel Hannan, Derk Jan Eppink a Ivo Strejček. Možná i další, neznám všechny europoslance.

Jako poslední věc bych chtěl nechat zaznít toto silné stanovisko:

Kdyby nebylo Nigela Farage, o většině věcí z EU bychom zde neměli ani tušení. Nevěděli bychom, že každá Komise je plná komunistů a defraudantů. Nevěděli bychom, že Barroso — kterého Zahradil vždy nadšeně volí za předsedu Komise — je maoista. Nedozvěděli bychom se, jak probíhá Evropský den s říšskými orlicemi, nedozvěděli bychom se o dotovaných Létajících gorilách a tak dále a tak dále.

Jan Zahradil tam sedí, blaženě se uculuje, ale nedej bože, aby se někdo dozvěděl něco špatného o EU. Někoho by pak mohlo napadnout, že bychom snad mohli taky vystoupit.

Na rozdíl od Jana Zahradila taky Nigel Farage hlasoval proti Lisabonské smlouvě. Nemluvě o tom, že proti ní vedl velmi dlouhou kampaň v různých státech EU.

K tématu také: Europoslanec Zahradil uráží své evropské partnery