Nově na Nově

TV Nova připravila od září tři nové pořady. Ze studijních důvodů jsem se podíval na první díly všech tří. Zde jsou moje minirecenze.

Kriminálka Anděl
Ráno před premiérou tenhle seriál představovali ve Snídani s Novou. Vychválili ho slovy, že je to jako Kriminálka Las Vegas, jenom se tam mluví česky. To mi jako fanouškovi seriálů CSI (Miami, Las Vegas a New York) nedalo a musel jsem podívat.

Oproti CSI je Kriminálka Anděl k uzoufání nudná, trapná a nekoukatelná. Možná je sice lepší než Ulice, ale do Los Angeles to má velmi, velmi daleko. A ani tam nejsou pěkný herečky. Nejlepší na celém seriálu je znělka, ta se mi líbila.

Comeback
Baldachýnův sitcom. Podle ukázek jsem si myslel, že to bude nekonečná trapárna. Ale pak jsem se dozvěděl, že to dělá Baldachýn, a řekl jsem si, že to přece nemůže být tak hrozné. Přátelé, není to tak hrozné. Samozřejmě, že do Přátel nebo Kroku za krokem to má tuze daleko, ale je to asi nejlepší český sitcom, co kdy světlo světa spatřil. Někdy jsem se fakt smál. Hlavně Ozzák ztvárněný Martinem Dejdarem se poved.

Možná se Comeback ještě časem vystříbří a bude lepší. Řekněme si upřímně, že postavy se chovají dost divně. Nejvíc mě ale iritovalo, že postavy mluví spisovnou češtinou. Bože! To je jak pěst na oko.

Baldachýne, palec nahoru, ale jen tak tak.

Soukromé pasti
Snad nejlepší česká televizní tvorba. Nevěřícně jsem zíral na obrazovku, protože dialogy byly uvěřitelné a vtipné (!) a postavy se chovaly racionálně. Kamera byla o několik tříd výš než u těchhle Ordinací a Ulic. Jenom jsem chtěl vždycky vyletět z kůže, když se hlavní hrdinka postavila před kameru a začala tam odříkávat svoje pocity. :???:

Snad nejsem blbec a dokážu si domyslet, co se jí asi honí v hlavě, protože napsané a zahrané to bylo dobře. Nepotřebuju explicitní výklad každého prdu, co se jí honí v hlavě.

Soukromé pasti rozhodně můžu doporučit.

I tak ale nadále nejlepším programem v televizi zůstává Dr. House a Kriminálky Miami, Las Vegas a New York. Pokud jste dostatečně úchylní, tak i Ztracení.

PS: Viděli jste už konečně Protivný sprostý holky?

12 thoughts on “Nově na Nově”

 1. No jo, já jsem blbec :lol: A ještě to tam napíšu pro jistotu třikrát :lol: Díky, Filipe, za opravu.

 2. Ty jo, nedalo mi to a přemejšlel jsem, jak jsem na takovou blbost jako Los Angeles přišel. A nepřišel jsem na nic lepšího, než na toto freudovské vysvětlení: Jak jsem měl neustále na mysli Anděl, tak se mi Las Vegas popletlo za ty americké anděly — Los Angeles. Podobnost Anděl-Angeles a Las Vegas — Los Angeles jistá je. Takže vysvětlení je asi takové.

  Ale nevysvětluje to, proč jsem to napsal třikrát, aniž bych se podivil. Dám si obklad. :)

  Chudák Grissom. Kdyby věděl…

 3. Po dnesku je asi definitivne rozhodnuto. Valverde na to evidentne nema, Sastre taky ne, ono je prece jen neco jineho se cele leto pripravovat na Vueltu nebo vyhrat TdF a pak jeste jet Vueltu. Takze Astana to ma s dablem, my jistime jen bronz :-)

 4. Valverde nikdy nevyhraje velkou Tour, smiřme se s tim.

  Vueltu asi rozhodne poslední den jako obvykle, ne?

 5. Po dnesni posledni horske normalni etape uz jsou octupy docela velke. Horska casovka (horse TT) jeste muze neco upravit, ale neverim ze poradi na prvnich 4 mistech. A kopce sice jeste budou, ale ne v cili etap.

 6. koukal jsem na Kriminálku Anděl minulý pondělí a válel jsem se u toho po zemi. nevím, přijde mi to docela, stejně jako ostatní české seriály/filmy — jak obsazenstvo, tak celkové zpracování.

 7. #13: To je dobře, že nás seznamuješ s děním na TV nova… a ještě dobřeji je to pro ty, co už 20 dní viděli televizi jen v Electro Worldu. Takže je nádherný vědět, že kromě House (to už jsem obrečela), přicházim i o Vueltu (nenech se zmást, koukám na krajinky :lol: ) a nějaký další nový jehněvizní výmysly.
  A pokus nambr 2: Přijdeš na sraz? :cool:

 8. Pájo, a co ty sexy kluci na Vueltě? Nebo chceš snad říct, že krajinky jsou hezčí?

  Jestl je sraz tenhle víkend, tak se dostavit nemohu.

 9. #13: Znám sporty, ve kterých jsou kluci víc sexy :mrgreen:
  Jj, tenhle víkend. To je ale veeeelká škoda :wink:

Comments are closed.