Odvážné palce

Nejsem žádný filmový fanda, ale tenhle pořad prostě stojí za to. Každý čtvrtek zasednou ve studiu Tomáš Baldýnský aka Baldachýn, František Fuka aka Fuxoft se svými psy a moderátor Saša Michailidis a komentují filmové premiéry. Na závěr svého komentáře dají filmu palec nahoru, nebo palec dolů.

Oni by si ti dva — Baldachýn s Fuxoftem — vystačili zcela jistě sami. Pořad by byl sice zábavnější, ale zato méně o filmu. Moderátor je musí krotit. Důležité faktory pořadu jsou tyto: oba jsou velmi inteligentní a velmi vtipní. Pořad navíc není hodinová litanie, takže se opravdu skvěle bavíte.

O tom, že jsou oba úchylní, svědčí mimo jiné tato fotografie z Borat Night.

Baldachýn píše mj. fejetony pro Lidovky. Fuxoft je mezi geeky uznávaná celebrita, mimo počítačové nadšence je znám především díky svým filmovým recenzím a překladům filmů (např. Borat).

Ivo Lukačovič o něm říká: “František Fuka je všude první. Spectrum měl jako první, Internet měl jako první, ICQ měl první, mobil měl první. Vše, kde se Fuka objevil (jako první), se stalo hitem.”

Na Fuxoftovi se mi taky líbí jeho opovrhování stupidním intelektuálstvím. Když v posledním vydání pořadu přišla řeč na Luise Buñuela, řekl: “Tak já beru psy a jdu domů.” Ještě než ale odešel, pronesl: “Já myslím že ten film (Andaluského psa) nejlíp charakterizuje ten pes.” (Pokud jste film neviděli, tak nechápete.)

Stránka pořadu Odvážné palce s archivem pořadů (ideální pro zabudáky jako jsem já).

Tomuto pořadu dávám rozhodně palec nahoru ;)

One thought on “Odvážné palce”

Comments are closed.