Oslavujete? Já ne.

Oslavujete nadšeně Schengen? Já ne. V médiích se mluví jenom o výhodách. Jenom o výhodách mluví taky Langer s Topolánkem. Ale co nevýhody? Že by nějaká věc na světě měla jenom výhody? To víte, že tomu tak není.

Každý by si měl zodpovědně zodpovědět (haha, pěkná aliterace) otázku, zda mu ty tři ušetřené minuty stojí za ty problémy. Mně ne.

Lingvistická poznámka: Jsem přesvědčen, že všichni slovo Schengen vyslovují špatně. Že se tam totiž nemá říkat to g, obdobně jako v německém slově Enge.

10 thoughts on “Oslavujete? Já ne.”

 1. Me by zajimalo, jaky mas s Schengenem problemy. A pokud jde o vyslovovani, myslim, ze se pletes.

 2. Moje problémy jsou přesně napsaný v tom referátu Lukáše Petříka.

  Proč myslíš, že se pletu? Umíš snad lucembursky?

 3. Umim, Martine, vsechno (nejsi holt jedinej :razz: ), pokud jde o lucemburstinu, rozumim ji pasivne (dost podobna frj a nj). Ale jelikoz neziji v Lucemburku, tak jsem napsala na ambasadu a lidem, kteri tam ziji, tudiz jsou v tomhle smeru duveryhodni. Odpoved ocekavam nejdriv mezi svatky, takze uvidime, kdo z koho :mrgreen:

 4. Tak zkouška: Co znamená “Mir wëlle bleiwe wat mir sinn”?

  A k tomu poslednímu. Neuvěřitelné. Nechápu, proč pořád všichni berou diskusi jako souboj kdo s koho. Fakt ne.

 5. Ty lucembursky evidentne moc neumis :razz: Vytahnout se na me s narodnim mottem je dost slabota :wink:

 6. Ptal jsem se, co to znamená, neptal jsem se, co to je. Ať napíšu cokoliv, dá se to vždycky najít v gůgleti. Mimochodem se nepamatuji, že bych kdy řekl, že umím lucembursky.

 7. Dobre, ale tak na provezovani vedomosti je to taky chabe. Znamena to: prejeme si zustat, cim jsme (to lucemburcany vystihuje dobre :wink: )Mimochodem jsem rekla, ze ja rozumim lucembursky pasivne, ale tohle je napsane na kazdem druhem lucemburskem dome.

 8. Fajn, 2. lekce: “D’ Lëtzebuergesch gëtt an der däitscher Dialektologie aklasséiert als e westgermaneschen, mëtteldäitsche Kulturdialekt, deen zum Muselfränkesche gehéiert. An der Linguistik gëtt et och alt zu den “Ausbausprooche” gezielt.”

 9. Lokutus: Neviděl, díky. Je to svinstvo, svinstvo a zase svinstvo. Přidal jsem tam i svůj rozhořčený komentář.

Comments are closed.