Poděkování členům, příznivcům a voličům

Vážení Svobodní členové, příznivci a voliči v Pardubickém kraji,

chtěl bych Vám velmi poděkovat za právě ukončenou volební kampaň pro volby do PS PČR 2013.

Bylo mi ctí a potěšením vést kandidátku právě ve Vašem kraji. Velmi si vážím toho, že jste vybudovali dobře fungující krajskou organizaci, podíleli se na kontaktní kampani, přesvědčovali známé i neznámé a po fyzicky i psychicky náročné kampani nakonec naší kandidátce dali i svůj hlas.

Nesmíme zapomenout ani na to, že naše letošní kandidatura se mohla opřít o skvělou práci našich svobodných zastupitelů v Pardubickém kraji, stejně tak jako o předchozí senátorskou kampaň a kampaň ve volbách do krajských zastupitelstev.

Náš výsledek je sice lehce pod republikovým průměrem, avšak pokud vyřadíme ze vzorku Prahu,[1] dosáhli jsme nadprůměrného výsledku.[2]

Do krajského rozpočtu nyní doputuje téměř 300 tisíc Kč ze státního příspěvku, takže kraj bude mít na čem stavět v podzimních komunálních volbách.

Mrzí mě, že jsem nemohl strávit více času přímo v Pardubickém kraji, ale republiková kampaň na sociálních sítích mi zabrala daleko více času, než jsem očekával.

Byl jsem proto překvapen a polichocen, že jsem dostal nejvíce preferenčních hlasů. Důvěry voličů si opravdu velmi cením.

Před námi jsou volby do Evropského parlamentu a možná i předčasné volby do Sněmovny, takže pokládám za pravděpodobné, že se zanedlouho opět potkáme v kampani, kde budeme moci navázat na dobrou spolupráci.

Těším se s Vámi všemi na brzkou shledanou.
 
 
Děkuji
Martin Pánek

[1] Vyřazení Prahy ze vzorku bývá standardní postup při regionální analýze v rámci ČR, protože Praha je prostě od zbytku republiky dosti výjimečná ? bohatá, bez nezaměstnanosti, se silným turismem, bez rurálních oblastí a nyní nově tedy i se skvělým výsledkem pro kandidátku Svobodných.

[2] Republikový průměr s Prahou je 2,46 %, zatímco bez Prahy klesá na 2,18 %. V Pardubickém kraji jsme zaznamenali 2,33 %.