Proč volit mo(u)dře

Kromě důvodů uvedených v článku Máme u nás voly — ti, co levé volí, jsou blbí až to bolí si teď řekneme i jiné důvody proč volit ODS. Snad to budou důvody přístupné i levicovému voliči.

ODS sníží a zjednoduší daně

Rovná patnáctiprocentní sazba obrovsky zjednoduší celý výběr daní a veškerých taškařic s tím spojených. Už snad nebudou potřeba daňová optimalizace (což v oldspeaku znamená — fixlovat, aby na to nikdo nepřišel). Nikdy jsem tedy daně neodváděl, ale radši bych se zabodal a skočil do ohně, než bych vyplňoval páně Sobotkův daňový formulář.

Asi mi nikdy nebude dopřáno vědět, jaká myšlenka se skrývá za heslem “ODS sníží daň milionářům”. No a? Slezou mi z toho snad nehty? Nechápu, jaký bude na mě mít vliv, jakou daň platí milionář. A otázku “Proč má mít milionář stejnou daň jako uklízečka?” nechápu, abych se přiznal. Copak není milionář člověk jako uklízečka? Proč by neměl mít stejnou daň? Naopak progresivní daň mi připadá naprosto neobhájitelná. Rovná daň totiž neznamená, že každý platí 15 000, ale že každý platí 15 000 z každých 100 000, které vydělá.

ODS vám nebude strkat čumák do života

Levice má v povaze do všeho chtít vidět, chce, aby nic neprobíhalo bez jejího dobrozdání. Proto logicky za jejích vlád dochází k častější korupci a proto máme legislativní smršť, ve které se nevyzná ani Indiana Jones. Je naprosto nepřípustné, aby za vlády pravice rostl takovou měrou počet odposlechů.

ODS je proevropská

U vlády ODS rozhodně nehrozí, že bysme se stali vazaly Evropské unie či nějakého ještě pochybnějšího spolku. Není pravda, že by ODS byla protievropská strana. Byla to vláda Václava Klause, kdo poslal přihlášku do EU. ODS jednoznačně doporučovala v referendu o přistoupení k EU volbu ANO. ODS podporuje Evropskou unii států, kde nebudou mít hlavní slovo anonymní byrokrati a která bude prosta levicového zla, kterým je nyní přesycena.

ODS je široko daleko jediná pravicová strana

Na začátku devadesátých let se lidem kolem Václava Klause podařilo vybudovat silnou pravicovou stranu ekonomicky liberální, ale jinak konzervativní stranu. Občanskou. Podobnou té britské. Kam se v Evropě podíváme, tam nenajdeme skutečnou občanskou pravicovou stranu. Najdeme pouze strany hájící parciální zájmy např. nacionalistické nebo křesťanské, které bývají pohříchu evropeistické. Laciný výrok, že Labour Party je pravicovější než ODS, zní sice hezky, ale zdaleka se nezakládá na pravdě.

ODS hlásá — nízké daně, osobní zodpovědnost jednotlivce, svět bez růžových brýlí. To všechno já chci. A také VK na Hradě.