První fotka z Číny

Takže toto je moje první fotka z Číny. :D Foceno na náměstí Quancheng, což je v překladu náměstí Města pramenů. Jinanu se totiž přezdívá Město pramenů (ne pařmenů!).

Je to focený u tohodle monumentu, ale je tak velkej, že by se se mnou na tu fotku nevešel ani z půlky. A i když to vypadá na takový podzimní počasí, tak se nenechte vysmát — Celsius leze přes třicet stupňů.

Dneska jsem tady v centru města potkal dva (!!) bělochy, sehnal jsem marmeládu a pantofle. Obojí byl celkem kumšt. Marmeládu moji tlumočníci vůbec neznali a ukazovali mi nějakou barbecue omáčku, tak jsem jim musel vysvětlit, že marmeláda je sladká a z ovoce, ne kořeněná. Nakonec jsme to našli.

S pantoflema zas byl problém, že je maj málokde, protože prej už je podzim. Podzim a 31 stupňů, když je zataženo (rozuměj smog jak kráva) — tywoe, to je teda podzim! A navíc moje velikost 45 způsobovala v obličejích Číňanů smíšenou reakci smích & zděšení & údiv. Nakonec se po dlouhym hledání povedlo najít aspoň 43, který můžu nosit.

Meloun tu stojí 12 korun. Za kus! Naopak sejra je tu asi nejdražší věc. Pár plátků tu stojí 45 korun. Takže to je asi na dlouhou dobu poslední sejr, co jsem si koupil.

Jo a fotky dávám na http://mmister.rajce.net.

2 thoughts on “První fotka z Číny”

  1. Určitě tu maj i něco na způsob zpovědnice, takže bys tu byl spokojenej. ;)

Comments are closed.