Sprosťáci Aldag a ARD

Lance Armstrong se vrací. Nemá tým. Logicky se nabízí Astana, která je zaprvé silná, zadruhé za ni jezdí Leipi a zatřetí týmu šéfuje Johan Bruyneel, který stojí za všemi sedmi Armstrongovými vítězstvími.

Logicky se také nabízí Team Columbia, který je taktéž velmi silný (navíc nemá problémy s pozváním na Tour), je to tým složený z Armstrongova bývalého týmu Discovery a velmi silného týmu T-Mobile a jezdí za něj Armstrongův velmi dobrý kamarád (a výrazný pomocník při všech sedmi triumfech) George Hincapie. Tomuto týmu šéfuje Rolf Aldag.

Rolf Aldag, který se přiznal, že v letech 1995-1999 bral EPO (a to navíc nevíme, co nepřiznal). Tak tento Rolf Aldag nyní prohlásil: “Pro nás Armstrong není téma. Nemáme o něj zájem. Nejednáme s ním.” Podle serveru iDnes.cz je to v souladu s prohlášením veřejnoprávní televize ARD, která prohlásila: “Armstrong je osobou z minulosti, kterou už tu nechceme vidět. Budoucnost patří mladým, čistým cyklistům. Nestojíme už o připomínku generace Armstronga, která je naopak s dopingem spojována.”

Tohle všechno u člověka, jehož antidopingové vzorky byly podrobeny největšímu zkoumání v historii a v těch stovkách (doslova) vzorků se nenašlo vůbec nic.

Chápu, že německá hrdost nese těžce, že porážel Jana Ullricha. Ale porážel ho fér. Tohle je sprosťárna, pánové!

Článek vyšel i v magazínech LeTour.cz a Bikeři.cz

8 thoughts on “Sprosťáci Aldag a ARD”

  1. Sprostarna to je, otazka je, jesi ma Lance na to, aby jeste vyhraval. Uvidime na jare.

    A muj Carlos stal uz zase na bedne! :-)) Ja su tak stastne…

    Hele, nevis, co bude s CSC? Prej nejak konci, nebo co..

  2. Roj: Armstrong pro článek ve Vanity Fair řekl, že tempo bylo letos pomalé… :)

  3. mám teď rozečtenou knihu od Lance — It’s not about the bike — a musím říct, že to je jedna z nej knih, které jsem kdy četl a příští léto budu vylepen u TV po celou dobu Tour ;-)

Comments are closed.